خبرگزاری کار ایران

در نشستی با حضور مبلغان اعزامی ماه محرم مطرح شد:

یزید با القای شبهه و ناامیدی در جامعه سپاهی ایجاد کرد تا در مقابل امام حسین بایستند

یزید با القای شبهه و ناامیدی در جامعه سپاهی ایجاد کرد تا در مقابل امام حسین بایستند
کد خبر : ۱۵۰۰۶۳۹

معاون فرهنگی حشدالشعبی عراق در جمع مبلغان اعزامی ماه محرم بیان کرد: در زمان فعلی تمام تلاش دشمنان در جهت تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌باشد، دشمن می‌داند که اگر ایران اسلامی ضعیف شود، قدرت جبهه مقاومت و آزادی خواهان در جهان کم خواهد شد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین سید هاشم الحیدری معاون حشدالشعبی عراق در اولین جلسه از سلسله نشست‌های راویان مکتب حسینی ویژه مبلغان اعزامی ماه محرم بیان کرد: جبهه مقاومت فقط موشک، سلاح و پهباد نیست، البته که در این زمینه باید تلاش کنیم که به قله برسیم اما تقویت مبانی اعتقادی و جهاد تبیین در عصر فعلی از مهمترین ارکان این جبهه به شمار می‌آید.

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق اظهار داشت: در ۳۵ساله زعامت رهبر معظم انقلاب هیچ موضوعی را مهمتر از جهاد تبیین در فرمایشات ایشان ندیدم. سوال این است که ما به عنوان پیرو مکتب ایشان چه اقداماتی را در این عرصه انجام داده‌ایم؟ موضوع جهاد تبیین بنابر بیانات معظم له یک فریضه فوری و قطعی می‌باشد.

وی افزود: فریضه جهاد تبیین یک حکم ولایی است، توجه کنیم که فتوای آیت الله سیستانی در مقابله با اشرار و داعش که با اقبال آحاد ملت عراق روبرو شد، یک حکم کفایی بود بدین معنا که اگر کسانی متولی آن شوند از دیگران ساقط می‌شود، اما فریضه جهاد تبیین یک واجب عینی می‌باشد مانند نماز که بر یکایک مسمانان امری واجب می‌باشد و انجام جهاد تبیین توسط بعضی از مردم، از دیگران ساقط نخواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید هاشم الحیدری تصریح کرد: ما هرساله در شب عاشورا در بغداد کنار سفارت امریکا که بزرگترین سفارت جهان می‌باشد در مراسمی با آیت الله خامنه‌ای تجدید بیعت کرده و این ایام را منحصر در عزاداری نمی‌دانیم. متاسفانه در بعض از مراسمات دهه محرم از موضوع مهم جهاد تبیین غفلت می‌شود.

معاون حشدالشعبی عراق مساله انتقاد صرف از نظام مقدس جمهوری را امری نادرست از سوی ملت شریف ایران دانست و اظهار داشت: اینکه ما فقط زبان انتقاد نسبت به کشور مقتدر ایران داشته باشیم یک امر ناصحیحی است، این کشور بزرگ در کنار بعضی از مشکات اقتصادی که با آن مواجه است دارای دستاوردهای بی‌نظیری در صنعت‌های مختلف چون؛ پزشکی، راه سازی، دفاع، هسته‌ای و… می‌باشد.

وی ادامه داد: اکثر پیشرفت‌هایی که در کشورهای خلیج فارس رخ می‌دهد مبتنی بر حضور مهندسان از دیگر نقاط جهان بوده و این کشورها عموما به یک مصرف کننده صرف تبدیل شده‌اند و صنعت بومی ندارند.

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق گفت: بعضی‌ها می‌گویند سفره مردم در ایران کوچک شده است اگر با این دید بخواهیم جلو برویم باید بگوئیم در غرب دیگر سفره‌ای نمانده که بخواهد کوچک شود، متاسفانه سردمدارن کشور‌های غربی با حاکمیت مطلقی که بر رسانه و فضای مجازی دارند توانسته‌اند این مشکلاتی که ملت‌های آنان با آن روبرو هستند از چشم جهانیان پنهان بدارند و در مقابل اگر کوچکترین نقص و کمبود در ایران ببیندد با قدرت رسانه‌ای خود آن را یک بحران در ایران معرفی می‌نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین سید هاشم الحیدری تصریح کرد: مهمترین موضوعی که مبلغان محترم در ایام تبلیغی ماه محرم باید به آن بپردازند موضوع تبیین مسائل دینی و اعتقادی ولایت فقیه می‌باشد، منصبی که نیابت امام زمان (عج) را در خود جای داده است.

معاون حشدالشعبی عراق اظهار داشت: در منابر و فضای تبلیغی باید به موضوعی پرداخته شود که از اهم موضوعات روز جهان باشد، تکلیف ما مبلغان در زمان فعلی، جهاد نظامی نیست، خط مقدم جبهه برای طلاب دینی، جهاد تبیین آن هم در مصداق ولایت فقیه می‌باشد.

دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق بیان کرد: در زمان فعلی تمام تلاش دشمنان در جهت تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌باشد، دشمن می‌داند که اگر ایران اسلامی ضعیف شود قدرت جبهه مقاومت و آزادی خواهان در جهان کم خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید هاشم الحیدری در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: اگر جمهوری اسلامی ایران به دلایل مختلف داخلی و خارجی تضعیف گردد به طور قطع قدرت جبهه مقاومت در منطقه نیز کاهش خواهد پیدا کرد و این امر موجب افزایش ظلم در جهان بشری خواهد شد و راه را برای سرکشی هرچه بیشتر رژیم صهیونیستی برای ازدیاد ستم بر مردم بی‌پناه فلسطین باز خواهد کرد.

با سلاح جهاد تبیین به مصاف جنگ شناختی دشمن برویم

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی رنجبر (مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام) نیز اظهار داشت: روایت با نقل مطلب بسیار متفاوت است، راوی باید به طور دقیق مخاطب، فضا و محیط اطرافش را بشناسد، حرکات متقابل دشمن را رصد کند، میزان آمادگی او را در تدبیر نقشه‌های خود به حساب آورد و در نهایت با دید باز و نگاه عمیقانه و دقیق برای مخاطب خود روایت نماید.

وی افزود: شهید رئیسی و همراهانش در امتداد جهاد فی سیبل الله هستند، آنچه که آرزوی تمام انبیا بوده تشکیل دولت اسلامی می‌باشد وظیفه ما نیز در عصر حاضر این است راه شهدای خدمت را برای آحاد مردم به درستی روایت نمائیم. در جنگ شناختی که هم اکنون ایران به مصاف دشمن و استکبار جهانی رفته است، جهاد تبیین می‌تواند به عنوان مهمترین سلاح قدرتمند برای ایران برشمرده شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رنجبر گفت: یزید از خود مردم کوفه و شام به کمک القای شبهه و ناامیدی در جامعه سپاهی ایجاد کرد تا در مقابل امام حسین علیه السلام بایستند، دشمنان ایران نیز با همین روش درصدد آن هستند که از ملت ایران برای مقابله با این کشور قدرتمند استفاده نمایند، و این یک زنگ خطری است که موضوع جهاد تبیین را بیش از پیش برای مبلغان یک امری ضروری برمی شمرد.

مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه باقرالعلوم (علیه السلام) اظهار داشت: دولت شهید رئیسی زمانی روی کار آمد که کشور دچار یک بحران بزرگی به نام کرونا بود و روزانه تعداد ۷۰۰ نفر از هموطنان ما به وسیله این ویروس منحوس جان می‌دادند، در سوی دیگر به دلیل بعضی کمکاری‌ها در عرصه سیاست‌های خارجی و تحریم‌های ظالمانه فروش نفت ایران روزانه ۲۰۰ بشکه بود. اما با تلاش بی‌وقفه شهید آیت الله رئیسی بیش از ۱۰۰ میلیون دز واکسن به کشور وارد شد و با اتخاذ سیاست‌های صحیح در مسائل داخلی و خارجی، فروش نفت به روزی ۲ ملیون بکشه در روز رسید.

وی گفت: شهید رئیسی در کنار رفع تحریم تلاش‌های بسیاری جهت خنثی‌سازی تحریم نیز نمود، بدین معنا که در کنار مذاکرات انحصار در سیات خارجه را که معطوف به چند کشور خاص بود شکاند و ارتباط سیاسی و اقتصادی را با کشورهای همسایه افزایش داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رنجبر برخی از فواید شکستن انحصار در سیاست خارجی را مورد اشاره قرارداد و افزود: بازگشایی کریدورهای ترانزیتی، عضویت در سازمان همکاری‌های اقتصادی شانگهای و گروه بریکس همچنین در اختیار گرفتن مالکیت ۵۳ درصد بندر سالیانکای روسیه و راه‌اندازی راه‌آهن رشت - آستارا بخشی از آثار این اقدام است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز