خبرگزاری کار ایران

رشد ۳۶ درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در سال‌جاری

asdasd
کد خبر : ۱۴۹۰۴۸۲

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: در فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه سال‌جاری ورود گردشگران خارجی به کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۶ درصد رشد داشته است.

به‌ گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، مسلم شجاعی شامگاه چهارشنبه ۱۶ خرداد در دهمین کمیسیون گردشگری و کسب‌وکارهای وابسته اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: حوزه گردشگری بدون بخش خصوصی پیشرفت نمی‌کند.

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مشخص شدن اولویت نخست چهارمحال و بختیاری در حوزه گردشگری را ضروری دانست و افزود: ظرفیت انتخاب شده برای توسعه گردشگری در استان باید قابل رقابت با سایر استان‌ها را در حوزه جذب گردشگر خارجی داشته باشد.

شجاعی تصریح کرد: در این راستا بایستی از ظرفیت آژانس‌های مسافرتی بزرگ کشور، خبرنگاران خارجی مستقر در ایران و فم‌تورها بهره‌گیری کرد.

او یادآور شد: دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای ارائه تولید محتواهای رسانه‌ای تولیدی در استان‌ها به توریست‌های خارجی آمادگی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز  در ادامه گفت: این استان در جذب گردشگر خارجی تاکنون موفق نبوده است.

شهرام زارع فارسانی توسعه گردشگری و ورود گردشگران خارجی را باعث رونق در اقتصاد گردشگری اعلام و تاکید کرد: سالانه تعداد قابل‌توجهی گردشگر خارجی به اصفهان سفر می‌کنند که می‌توان آنان را به چهارمحال و بختیاری هدایت کرد.

او با اشاره به مناطق دست‌نخورده چهارمحال و بختیاری در حوزه گردشگری افزود: این مناطق جذابیت خاصی برای گردشگران خارجی دارد.

زارع فارسانی تصریح کرد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری برای برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی ویژه راهنمایان گردشگری در حوزه‌های مختلف آمادگی دارد.

رئیس کمیسیون گردشگری و کسب‌وکارهای وابسته اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: ایران سهم کمی از حضور گردشگران خارجی را به خود اختصاص داده است.

سید سعید فیاضی تأکید کرد: برای جذب بیشتر گردشگران خارجی باید از ظرفیت همجواری کشورهایی مانند ترکیه و عراق بهره‌گیری تا اقتصاد این حوزه متحول شود.

او آموزش تخصصی راهنمایان گردشگری برای ارتباط با گردشگران خارجی به‌منظور معرفی بیشتر چهارمحال و بختیاری در سطح ملی و بین‌المللی را ضروری دانست و افزود: واحد آموزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برای برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه راهنمایان گردشگری آمادگی دارد.

فیاضی تقویت گردشگری علمی با هدف افزایش جذب گردشگر خارجی در چهارمحال و بختیاری را ضروری اعلام و تصریح کرد: در این راستا برگزاری جشنوارهای فرهنگی، هنری، ورزشی و علمی در دستور کار قرار دارد که تاکنون برای برگزاری جشنواره‌های ملی گز بلداجی و فرش دستباف برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: زیرساخت‌های گردشگری این استان در سال‌های اخیر تقویت شده است.

کیومرث مرادی پرهیز از بخشی‌نگری در حوزه گردشگری را ضروری اعلام و تأکید کرد: شناسایی ظرفیت‌های گردشگری و تقویت زیرساخت‌های این حوزه براساس برنامه زمان‌بندی دقیق مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: برای تبلیغات همه‌جانبه و اصولی استان در سطح ملی و بین‌المللی به بودجه و تجهیزات نوین نیاز است.

علیرضا جیلان تأکید کرد: هم‌اکنون مطالبه‌گری در حوزه گردشگری افزایش پیدا کرده و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان در این حوزه فعال است.

او با اشاره به وجود ظرفیت‌های قابل‌توجه در حوزه گردشگری آبی و کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: هم‌اکنون صدور ۳۰ مجوز برای گردشگری کشاورزی این استان در حال انجام است.

جیلان تصریح کرد: در صورت تصویب تعطیلات زمستانه در کشور چهارمحال و بختیاری می‌تواند مقصد گردشگری زمستانی باشد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز