خبرگزاری کار ایران

رونمایی از نخستین اتوبوس ۲ طبقه گردشگری شمال

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۷۴۸۱

رئیس کمیسیون گردشگری، سرمایه‌گذاری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان مرکز استان گلستان از آغاز فعالیت نخستین اتوبوس ۲ طبقه برقی گردشگری شمال کشور در این شهر خبر داد.

به‌گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، علی‌اکبر بصیرنیا روز سه شنبه ۸ خردادماه ۱۴۰۳در بازدید از شهر تاریخی استرآباد (گرگان) با تشریح ظرفیت‌های مرکز استان گلستان، گفت: گرگان، دارای ظرفیت‌های گردشگری زیادی است که می‌توان به بافت تاریخی این شهر به‌عنوان یکی از سه بافت تاریخی ارزشمند در کشور که شامل خانه‌ها، تکایا، مدارس و مساجد تاریخی بوده و همچنین جاذبه‌های طبیعی ازجمله پارک‌های جنگلی النگدره و ناهارخوران اشاره کرد. 

رئیس کمیسیون گردشگری، سرمایه‌گذاری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان بابیان اینکه یکی از برنامه‌های مدیریت شهری گرگان در سال جاری اجرای طرح پنج‌شنبه‌های گردشگری است، افزود: در این طرح بنا داریم زمینه بازدید شهروندان، گردشگران و سرمایه‌گذاران را از ظرفیت‌های گردشگری و فرصت‌هایی که درزمینه سرمایه‌گذاری در این حوزه وجود دارد فراهم کنیم. 

او با اشاره به اینکه نخستین اتوبوس گردشگری شمال کشور نیز به‌زودی در شهر گرگان رونمایی می‌شود، خاطرنشان کرد: این اتوبوس نخستین اتوبوس سانروف‌دار برقی در ایران بوده که بالغ‌بر ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن هزینه شده است. 

عضو شورای اسلامی شهر گرگان با تأکید بر اینکه این اتوبوس ۲ طبقه بوده و در طبقه دوم آن فضایی برای پذیرایی پیش‌بینی‌شده و مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی است، تصریح کرد: اتوبوس مذکور در محورهای گردشگری شهر گرگان ازجمله محدوده بافت تاریخی، بلوار ناهارخوران و مشابه آن‌ها، فعالیت خواهد کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز