خبرگزاری کار ایران

نگاهی دیگر به سرامیک در یک نمایشگاه

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۱۳۶۳

نمایشگاه گروهی آثار سرامیکی با عنوان «#۰۰a۶۹۳» به کیوریتوری نرگس فراهانی روز جمعه، تاریخ ۲۸ اردیبهشت افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه گروهی آثار سرامیکی با عنوان «#۰۰a۶۹۳» به کیوریتوری نرگس فراهانی روز جمعه، تاریخ ۲۸ اردیبهشت‌ماه به نمایش درمی‌آید. 

این نمایشگاه با نگاهی معاصر به هنر سرامیک و با آثاری از هنرمندان فعال در این هنر به نام‌های، مهرداد ابوطالبی، مینا امانی، سوگل آذرشب، مریم بهمنش، ندا جلیلی، هدیه خوزان، رضا دوست، مسعود سهیلی‌نژاد، حسین کهفی، کیمیا گرامی‌نژاد و سوگل موحدپور برگزار می‌شود. 

آثار این نمایشگاه به رنگ سبز خلق شده‎‌اند و عنوان این مجموعه نیز بر اساس کد رنگ سبز انتخاب شده است. 

فراهانی در توضیح این نمایشگاه نوشته:

«سرامیک در تاریخ هنر ایران از قدمت و پیشینه‌ای کهن برخوردار است. از همان دوران تاریخی یعنی از هزاره‌های پیش از میلاد، سرامیک بیشتر به‌عنوان یک ماده‌ی کارکردگرا شناخته شده و در زندگی روزمره‌ی انسان‌ها، به‌ویژه ما ایرانیان، نقشی به‌سزا داشته است؛ آن‌چنان که اکنون نیز دارد. حال در دوران معاصر و با توجه به اهمیت پژوهش و نظریه، پرداختن دوباره به جنبه‌های تازه و گوناگون سرامیک بیش‌ازپیش حس می‌شود - جنبه‌هایی که فرصت بررسی سرامیک از منظرهای دیگر را نیز فراهم می‌کنند و موجب جلب توجه ما به اتفاقات تازه و نگاه‌های جدیدی می‌شوند که در مواجهه با سرامیک، فارغ از این‌که کاربردی باشد یا غیرکاربردی، شکل گرفته‌اند. انگیزه‌ی اصلی برپایی این نمایشگاه تامل بر چگونگی برخورد هنرمندان نسل جوان با رسانه‌ی سرامیک در جهت تکامل ایده اثر و انتقال معنایی است که در نظر داشته‌اند.» 

علاقمندان به بازید از نمایشگاه «#۰۰a۶۹۳» می‌توانند هر روز از تاریخ ۲۸ اردیبهشت تا ۱۷ خرداد از ساعت ۱۷:۰۰ الی ۲۱:۰۰ در گالری استخر واقع در ایوان ربط حضور یابند. 

نشانی گالری: شریعتی، بالاتر از پل رومی، کوچه رضایی، پلاک ۶، ایوان ربط، گالری استخر.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز