خبرگزاری کار ایران

جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد برگزار شد

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۸۳۱۱

آیین افتتاحیه پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد با حضور جمعی از مدیران حوزه هنری، مسئولان شهرستان بافق و گروه‌های تئاتری شرکت کننده در این جشنواره در گلزار شهدای گمنام شهرستان بافق برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از  روابط عمومی حوزه هنری، آیین افتتاحیه پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد با حضور جمعی از مدیران حوزه هنری، مسئولان شهرستان بافق و گروه‌های تئاتری شرکت کننده در این جشنواره در گلزار شهدای گمنام شهرستان بافق برگزار شد. 

زمان و مکان برگزاری این رویداد، بعد از ظهر ۱۸ اردیبهشت‌ماه در گلزار شهدای شهرستان بافق بوده است. 

کوروش زارعی (مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری)، مصطفی موتورچی (دبیر جشنواره)، روح الله کوشامقدم (مسئول اجرایی جشنواره)، حسام سالکی (رئیس حوزه هنری استان یزد)، ابوالقاسم دهقان (فرماندار بافق)، حجت الاسلام هادی سمتی (رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بافق) مسئولانی بودند که در این رویداد حضور داشتند. 

همچنین اعظم بروجردی، الهام چرخنده و وفا طرفه اعضای تیم داوری جشنواره، اساتید هنری همچون نصرالله قادری، حسین فدایی حسین، محمد رضا آزاد و تیم‌های شرکت کننده در این دوره نیز در این مراسم حضور داشتند. 

مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و درابتدای مراسم فرماندار شهرستان بافق ضمن خوشامدگویی به میهمانان اظهار داشت: امیدواریم شاهد اجراهای خوبی در این جشنواره باشیم و جای خوشحالی است که این اتفاق بزرگ هنری در شهرستان بافق زادگاه وحشی بافقی و هنرمندان بزرگ ایران رقم خورده است. 

در ادامه کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حضور هنری نیز اظهار داشت: حضور در شهرستان بافق و آغاز این جشنواره بزرگ میسر نبود مگر با تلاش و همکاری مدیران و مسئولان استانی. 

وی در ادامه افزود: در این دوره از جشنواره اساتید هنرمندی همچون نصرالله قادری، حسین فدایی حسین و محمدرضا آزاد کنارمان هستند تا برای نسل جدیدی که حضور دارند کارگاه‌های آموزشی و گفت‌وگوهای صمیمانه آموزنده برگزار کنند. 

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری افزود: تیم داوری پانزدهمین دوره جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد نیز در این چند روز پا به پای گروه‌های نمایشی شرکت کننده حضور خواهند داشت تا نظر کارشناسی خود را نسبت به نمایش‌ها اعلام کنند. 

وی در پایان گفت: امیدواریم که این دوره از جشنواره، اتفاق‌های هنری و تئاتری خوبی را برای شهرستان بافق ایجاد کنند و همچنین نشاط فرهنگی برای مردم عزیز شهرستان بافق به همراه داشته باشد. 

در ادامه باحضور چهار گروه تئاتری در امام زاده عبدالله (ع) شهرستان بافق جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد. 

اولین گروه تئاتر (این سه نفر) اثری از بچه‌های بافق بود. دومین نمایش با نام (حسن و سیب سرخ) کاری از محمدجواد تقی زاده از شهرستان بافق بود که اجرا شد. 

نمایش (۴۴۴) اثر نرجس آخوندی از مشهد و همچنین (مرد شامی) اثر علی اصغر ایمان زاده از قم دو نمایش دیگری بود که در اولین روز از جشنواره اجرا شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز