خبرگزاری کار ایران

قیام هنرمندان برای فلسطین، از سوریه تا کوبا

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۷۱۸

در آستانه روز جهانی قدس فعالیت هنرمندان حامی مردم فلسطین در سراسر جهان برای مخابره‌ی پیام مظلومیت اهالی غزه رنگ و بوی متفاوتی پیدا کرده است. در این میان دو اتفاق مهم هنرهای تجسمی در سوریه و کوبا نیز برای حمایت از مقاومت فلسطین با محوریت حوزه هنری انقلاب اسلامی برپا شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی، این روزها بسیاری از هنرمندان در سراسر جهان درحال خلق آثار هنری با رنگ و بوی حمایت از مقاومت مردم مظلوم غزه هستند. در این میان، حوزه هنری انقلاب اسلامی با دو اقدام هنری در دو کشور کوبا و سوریه، همراه این هنرمندان آزاده شده است. 

خلق دیوارنگاره‌ای با موضوع همبستگی با مردم فلسطین در کشور کوبا یکی از این اقدامات بود که تحت اشراف مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی و با محوریت  «آریستید استبان ارناندس گررو» معروف به آرس کارتونیست مشهور کوبایی شکل گرفت. این دیوارنگاره به همت شش هنرمند کوبایی بر یکی از دیوارهای شهر هاوانا پایتخت کوبا نقش بست.  

همچنین در آستانه فرا رسیدن روز جهانی قدس،  شش هنرمند از پنج کشور جهان اسلام این روزها در سوریه حضور دارند تا با برگزاری یک رویداد هنری، یاد مقاومت مردم فلسطین را به زبان هنر زنده کنند. 

 رویداد هنری «الثار قادم» (انتقام در راه است) با مشارکت آقایان مسعود نجابتی از ایران، عبدالعزیز دهر از عراق، ادیر جودار و بلیعد جعودان از الجزایر، علی جروان از فلسطین و محی‌الدین الحمصی از سوریه در اردوگاه یرموک و در میان آوارگان فلسطینی برگزار می‌شود. اساتید حاضر در این رویداد دو روزه، هفت اثر هنری در پاسداشت مجاهدان راه قدس خلق می‌کنند. این آثار همزمان با روز جهانی قدس در شهر دمشق جنب سفارت جمهوری اسلامی ایران و در محل جنایت اخیر رژیم صهیونیستی رونمایی خواهد شد. این رویداد هنری به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی با مشارکت موسسه هنری «صبا» و اتحادیه هنرهای تجسمی سوریه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز