خبرگزاری کار ایران

| 14:22   
کد خبر : ۱۳۹۵۲۴۴

اجرای گروه‌های نمایشی در برنامه «اربعین فراتر از کلام»

ویژه‌ برنامه «اربعین فراتر از کلام» به همت اداره‌کل هنرهای نمایشی و به مناسبت اربعین حسینی، با حضور ۱۲ گروه نمایشی، نقالی و تعزیه برای سه روز و به میزبانی چهار استان ایلام، خوزستان، کردستان و کرمانشاه برگزار شد.

اجرای گروه‌های نمایشی در برنامه «اربعین فراتر از کلام»

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، ویژه‌برنامه «اربعین فراتر از کلام» به همت اداره‌کل هنرهای نمایشی با همراهی اداره‌های کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های ایلام، خوزستان، کردستان و کرمانشاه در مسیر راهپیمایی زائران حسینی برگزار شد. 

۱۲ گروه نمایشی از هنرمندان چهار استان مرزی کشور به مناسبت چهلمین روز شهادت حسین‌ابن‌علی (ع)، فخر عدالتخواهان جهان و پیشوای آزادگان تاریخ، روزهای دوشنبه سه‌شنبه و چهارشنبه (سیزدهم تا پانزدهم شهریور ۱۴۰۲) با اجرای آثاری در قالب نمایش‌های خیابانی، پرفورمنس و نقالی در مسیرهای منتهی به مرزهای مهران، چذابه، باشماق و خسروی، میزبان عزاداران حسینی شدند. 

هنرمندان استان ایلام، نمایش‌های «نقل اربعین» به نویسندگی و کارگردانی سیدعلی عبداللهی، «نیمه پنهان سیب» به نویسندگی سعید خیراللهی و کارگردانی زهرا چراغی و «۱۰» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد علیزاده را در مسیر مرز مهران اجرا کردند. 

همچنین نمایش «خرابه شام» به نویسندگی علی جمال‌زاده و کارگردانی محمد انجینی، نقالی «هفت‌پرده از پرده‌های عشق» به نویسندگی و کارگردانی مهدی صفی‌آبادی و تعزیه «پرواز از خرابه» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا اسعدی، در پایانه‌های مرزی استان خوزستان و مرز چذابه اجرا شدند. 

نمایش‌های «مصباح‌الهدی» به نویسندگی و کارگردانی مختار محمدی و «قدمگاه عشق» به نویسندگی و کارگردانی کژال راستبین و نقالی «فضیلت‌های عاشورا» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد کاووسی هم آثاری بودند که در مرز باشماق استان کردستان در معرض دید تماشاگران قرار گرفتند. 

مخاطبان ویژه‌برنامه «اربعین فراتر از کلام» در استان کرمانشاه هم شاهد اجرای نقالی «حربن‌یزید ریاحی» به نویسندگی و کارگردانی هومن روتافی و نمایش‌های «عطش» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا عظیمی و «ایوب» به نویسندگی و کارگردانی علی زیستی در مرز خسروی بودند. 

«اربعین فراتر از کلام»، ویژه‌برنامه اداره‌کل هنرهای نمایشی با مشارکت اداره‌های کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های مرزی با عراق است که از اربعین سال گذشته با حضور هنرمندان عرصه نمایش به‌منظور همراهی با عزاداران حسینی در قالب آثار خیابانی و پرفورمنس در مسیرهای منتهی به مرزهای خروجی کشور به سمت کربلای معلی برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز