خبرگزاری کار ایران

| 11:04   
کد خبر : ۱۳۹۱۰۶۰

انتشار یک کتاب درباره ساز ویولا

امیرحسین طائی (خواننده و نوازنده ساز ویولا) و «کنسرتوهای مشهور ویولا» را روانه بازار کتاب کرد.

انتشار یک کتاب درباره ساز ویولا

به گزارش ایلنا، امیرحسین طائی (نوازنده ویولا و خواننده موسیقی ایرانی)، کتابی با عنوان «Famous Viola Concertos» به معنای «کنسرتوهای مشهور ویولا» به بازار عرضه کرده است. 

این کتاب به عنوان نخستین اثر در زمینه ساز ویولا از یک هنرمند ایرانی در بازار موسیقی جهانی منتشر شده است. 

طائی در این کتاب به جمع‌آوری و ارائه چندین کنسرتو برجسته برای ساز ویولا پرداخته است که از جمله این کنسرتوها می‌توان به «Concerto in E Minor, Oskar Reiding» و «Viola Concerto No. 2, Friendrich Seitz» و دیگر آثار معتبر اشاره کرد که برای ساز ویولا از سطح مقدماتی تا متوسط بازنویسی و انتقال داده شده است. 

طائی با اشاره به ضرورت انتشار این کتاب گفت: بعد از سال‌ها تدریس در زمینه ساز ویولا، به شدت نبود کتابی برای ساز ویولا احساس می‌شد، به دلیل اینکه رپرتوارهایی که برای ساز ویولا در سطح بین المللی وجود دارد از سطوح متوسط به بالا و به صورت مجموعه و البته بدون طبقه‌بندی بوده و برای سطوح ابتدایی و متوسط تقریبا کنسرتویی وجود ندارد تا علاقه‌مندان به صورت قدم به قدم سطح خودشان را ارتقاء دهند. 

او ادامه داد: به همین دلیل تصمیم گرفتم این مجموعه را برای هنرجویانی که در زمینه ساز ویولا فعالیت می‌کنند تهیه تا به نوعی خدمتی در این زمینه کرده باشم. این کتاب با کنسرتوهای ساده برای ویولن آغاز و برای ویولا توسط اینجانب بازنویسی، انتقال و بازنگری شده است. همچنین جلد دوم این اثر به صورت تخصصی برای نوازندگان متوسط تا پیشرفته‌ای که خود را برای آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌ها و ارکسترهای بین المللی آماده می‌کنند تنظیم شده است. 

گفتنی است جلد اول کتاب «Famous Viola Concertos» از سطح مقدماتی تا متوسط طبقه‌بندی شده و در سایت‌های معتبر بین المللی موجود بوده و به زودی در ایران نیز منتشر می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز