خبرگزاری کار ایران

| 16:44   
کد خبر : ۱۳۸۷۲۲۳

روایت‌های درمان بیماران در اتاق شماره ۴

نشست کتابخوانی کتاب "مواجهه با کوه یخ در اتاق شماره۴" نوشته سین زمانیان در کافه کتاب بوک زون برگزار شد. این مراسم روز گذشته، ۲۲ مردادماه ساعت ۶:۱۵ اجرا شد. در این مراسم بخش‌هایی از کتاب توسط راوی مراسم خوانده شد. سپس به پرسش‌های مهمانان پاسخ داده شد.

روایت‌های درمان بیماران در اتاق شماره ۴

به گزارش ایلنا، ناشر کتاب "مواجهه با کوه یخ در اتاق شماره۴" که به چاپ سوم رسیده، انتشارات نشر علم است. کتاب درباره اعضای یک گروه روان‌درمانی تحلیلی است. هریک از این اعضا روایت خود را از روند بهبود و درمان مشکلات روحی بیان می‌کنند.

این کتاب مجموعه روایت‌های از تجارب از اعضای یک گروه درمانی تحلیلی است که طی چندین سال در این گروه تحت درمان بودند. ۱۴ مراجعه کننده که به یک روان درمانگر مراجعه کرده‌اند، روایت درمان خود را در این کتاب نوشته‌اند.

انگیزه تدوین و نگارش این کتاب به این دلیل بود که درمانگر و اعضای گروه و مراجعه کنندگان تصمیم گرفتند رویکردی که منجر به درمان بیماران شده است را به عموم مردم معرفی کنند. به ویژه آن‌که رویکرد تحلیلی در روانکاوی بسیار پیچیده و دشوار بوده و به ندرت استفاده می‌شود.

یکی از دلایلی که این کتاب منتشر شد، آسیب‌هایی است که در حوزه مشاوره و رواندرمانگری در کشور وجود دارد. آموزه‌های اشتباه در شبکه‌های اجتماعی و روانشناسی زرد از دیگر دلایل بود. تمایز و تفاوت رواندرمانگری علمی با روش‌های اشتباه و یا رواندرمانگری با ابزارها و شیوه‌های متفاوت در آن بیان شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز