خبرگزاری کار ایران

| 00:50   
کد خبر : ۱۳۸۷۰۶۱

محمد اسماعیلی نوازنده تنبک درگذشت

محمد اسماعیلی (نوازنده پیشکسوت تنبک) پی از مدتی بیماری دارفانی را وداع گفت.

محمد اسماعیلی نوازنده تنبک درگذشت

به گزارش ایلنا، محمد اسماعیلی (نوازده پیشکسوت) امروز یکشنبه ۲۲ مرداد ماه پس از تحمل یک دوره بیماری چهره در نقاب خاک کشید.

او سال ۱۳۳۰ توسط مرتضی گرگین زاده و مصطفی گرگین زاده به حسین تهرانی معرفی شد. این هنرمند در سال ۱۳۳۷ بود که در گروه های موسیقی وزارت فرهنگ و هنر آن سال ها مشغول به فعالیت شد و در ارکسترهای موسیقی ملی به نوازندگی تمبک پرداخت.

وی پس از پنج سال برای اجرای برنامه در حوزه موسیقی اصیل ایرانی به کشورهای مختلف سفر کرد و در تالارهای متعدد بین المللی به اجرای برنامه مشغول شد. اسماعیلی از سال ۱۳۴۳ در هنرستان موسیقی ملی به تدریس پرداخت و در سال ۱۳۴۵ بود که سرپرستی گروه تمبک وزارت فرهنگ و هنر آن دوران را به عهده گرفت و از آن دوران تاکنون در بسیاری از کنسرت ها و تولیدات حوزه موسیقی اصیل ایرانی فعالیت های چشمگیری داشته است.

شیوه نوازندگی محمد اسماعیلی به شیوه نوازندگی حسین تهرانی شببه است. وی که همواره از شیوه خاصی در نوازندگی تمبک استفاده می کرد طی سال های اخیر سابقه همکاری با ارکسترها، هنرمندان و گروهای مطرح موسیقی ایرانی از جمله «گروه اساتید موسیقی ایران» با حضور فرامرز پایور نوازنده سنتور، جلیل شهناز نوازنده تار، علی اصغر بهاری نوازنده کمانچه، محمد موسوی نوازنده نی را داشته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز