خبرگزاری کار ایران

| 03:42   
کد خبر : ۱۳۶۹۱۰۶

آغاز به کار فصل جدید «پاتوق مستند» با نمایش «بی‌وتن‌ها»

مستند «بی‌وتن‌ها» به کارگردانی حسین شمقدری سوژه فصل جدید برنامه «پاتوق مستند» شد.

آغاز به کار فصل جدید «پاتوق مستند» با نمایش «بی‌وتن‌ها»

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی سوره، فصل جدید برنامه «پاتوق مستند» که از سال ۱۴۰۱ توسط سازمان سینمایی سوره و در راستای هم‌اندیشی و هم‌افزایی میان مستندسازان و علاقه‌مندان به سینمای مستند، راه‌اندازی شده بود، روز پنجشنبه اول تیرماه آغاز به کار می‌کند.

«پاتوق مستند» که در فصل جدید با مشارکت پخش «رویش» موسسه بهمن سبز، سفیرفیلم و شبکه مستند و مرکز مستند سوره برگزار می‌شود، در اولین برنامه به نمایش و نقدوبررسی مستند «بی‌وتن‌ها» به کارگردانی حسین شمقدری و تهیه‌کنندگی محمدحسن مددی می‌پردازد.

این برنامه با اجرای محمد شکیبانیا و با حضور مجید تفرشی پژوهشگر و تاریخدان روز پنجشنبه ۱تیرماه ساعت ۱۷ در سینما سپیده برگزار می‌شود و حضور برای علاقه‌مندان به سینمای مستند آزاد است.

مستند «بی‌وتن‌ها» به کارگردانی حسین شمقدری، روایتی از مواجهه مستقیم با اعضای گروهک تروریستی منافقان در حاشیه دادگاه حمید نوری است.

حمید نوری، ۱۸ آبان ماه سال ۹۸ در زمان ورود به فرودگاه استکهلم سوئد به صورتی خشن و غیرقانونی توسط پلیس این کشور بازداشت و ۸ ماه نخست بدون هیچ گونه امکان تماس با خانواده یا دسترسی کنسولی در شرایطی شبیه به ربوده شدن نگهداری شد. این شهروند ایرانی پس از برگزاری ۹۲ جلسه فاقد مولفه‌های حق محاکمه عادلانه، به حبس ابد محکوم شد.

اولین و دومین برنامه «پاتوق مستند» به ترتیب به نمایش و نقدوبررسی مستندهای «زمزمه‌های گمشده در دوردست» به کارگردانی منصور فروزش و مستند «هیچ‌کس منتظرت نیست» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده اختصاص داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز