کد خبر: 1336710 A

پوستر یازدهمین دوسالانه ملّی نگارگری ایران منتشر شد

پوستر یازدهمین دوسالانه ملّی نگارگری ایران درحالی که تنها چند ساعت تا گشایش رسمی این رخداد هنری زمان باقی است، منتشر شد.

پوستر یازدهمین دوسالانه ملّی نگارگری ایران منتشر شد

به گزارش ایلنا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پوستر یازدهمین دوسالانه ملّی نگارگری ایران در حالی که تنها چند ساعت تا افتتاح رسمی این رخداد هنری زمان باقی است، با طرحی از مهدیه روستایی منتشر شد. 

این پوستر، نگاهی متفاوت به نگاره‌های آشنای نگارگری با موضوع معراج پیامبر اکرم (ص) دارد و با استفاده از سیلوئتِ پیکره‌ها، فضاسازی نگاره‌ها و بهره‌گیری از فضای مثبت و منفی، چیدمان و طراحی شده است.

6666

در طراحی پوستر دوسالانه یازدهم، تلاش شده است تا رنگ‌هایی به دور از کلیشه‌های همیشگیِ نقاشی ایرانی انتخاب شوند؛ اگرچه این انتخاب، با اصالت هنر نگارگری بیگانه نیست. 

گفتنی است که آئین گشایش یازدهمین دوسالانه ملّی نگارگری ایران، عصر امروز (شنبه ۱۳ اسفند) از ساعت ۱۷ در فرهنگستان هنر، موسسه فرهنگی هنری صبا برپا می‌شود و نمایشگاه آثار منتخب هنرمندان تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ دایر خواهد بود. 

این رخداد هنری به همت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، دانشگاه‌ها و جامعه هنری به‌منظور توسعه و اعتلای جایگاه نگارگری در ایران معاصر، ایجاد زمینه‌ای مناسب برای رشد و شکوفایی نگارگری متناسب با حفظ و تداوم اصول بنیادین این هنر و حمایت از هنرمندان مستعد این عرصه، در گرایش‌های نگارگری، گل و مرغ، تذهیب و طراحی نگارگری برگزار می‌شود. 

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره یازدهمین دوسالانه ملّی نگارگری ایران می‌توانند به سایت www. 2salane. ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/
پوستر مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مهدیه روستایی یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر