کد خبر: 1334920 A

ادامه‌ی آوازخوانی در پل خواجو/ ممنوعیتی در کار نیست

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از ادامه روند اجرای مردمی موسیقی سنتی ایرانی در بخش تحتانی پل خواجو خبر داد.

 ادامه‌ی آوازخوانی در پل خواجو/ ممنوعیتی در کار نیست

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علیرضا ایزدی گفت: بی‌تردید اصفهان یکی از اصلی‌ترین مراکز تولد مکاتب موسیقی اصیل ایرانی است، لذا فلات مرکزی ایران نقش مهمی در امتداد حیات هنر موسیقی سنتی ایرانی ایفا می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان ادامه داد: با توجه به معماری خاص پل تاریخی خواجو که به‌صورت ۳ طبقه طراحی‌شده از حدود ۴ سده قبل تاکنون برخی از اصفهانی‌های خوش‌قریحه با حضور در طبقات تحتانی پل خواجو به‌ویژه بر روی بند سنگی این پل و در طبقه زیرین شاه‌نشین مرکزی این پل همراه بانوای دل‌نشین زاینده‌رود، اقدام به اجرای موسیقی سنتی می‌کردند.

او افزود: اگرچه در سال‌های اخیر برخی موسیقی‌های بی‌هویت نیز در این مجموعه برگزار می‌شده که در برخی مقاطع شاهد بروز برخی ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی بوده‌ایم، لکن معتقدیم بخشی از شکل‌گیری و امتداد حیات مکتب موسیقی‌ اصیل اصفهان وابستگی تمام و کمالی به اجرای موسیقی سنتی در طبقات زیرین پل خواجو دارد و امیدواریم تا با همکاری نهادهای فرهنگی و اجتماعی موسیقی اصیل ایرانی به حیات خود ادامه دهد.

ایزدی تصریح کرد: طی روزهای گذشته مطلبی با موضوع ممنوعیت آوازخوانی در پل خواجو در فضای مجازی منتشرشده بود که بدین‌وسیله این ممنوعیت تکذیب شده و همچنان این روند فرهنگی و هنری ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/
پل خواجو
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر