کد خبر: 1330604 A

خون‌آشام بودن کودکی که با بلوک سنگی در دهانش دفن شده بود، رد شد

گورستانی در مرکز ایتالیا دارای بقایای کودکانی است که اجساد آن‌ها با سنگ‌ها پوشانده شده بود تا احتمالاً از برخواستن آن‌ها از دنیای مردگان جلوگیری کند.

خون‌آشام بودن کودکی که با بلوک سنگی در دهانش دفن شده بود، رد شد

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از لایوساینس، باستان‌شناسان در ایتالیا در حال کشف یک گورستان ۱۶۰۰ساله هستند که شامل بقایای نوزادان، کودکان و توله سگ‌هایی است که قربانی شده‌اند. این گورستان در خرابه‌های یک ویلا رومی در سایت باستان‌شناسی Poggio Gramignano، در مرکز ایتالیا واقع شده که مربوط به قرن پنجم پس از میلاد است، زمانی که امپراتوری روم غربی در حال فروپاشی بود. در این زمان، بسیاری از مردم در امپراتوری روم به مسیحیت گرویده بودند. 

باستان‌شناسان بر این اعتقاد هستند که برخی از تدفین‌ها دارای ویژگی‌های غیرمعمولی هستند - مانند کودکی که با یک بلوک سنگی در دهان خود دفن شده است، که نشان می‌دهد مردم می‌ترسند که ممکن است اجساد پس از مرگ دوباره برای گرفتن انتقام، زنده شوند. تجزیه و تحلیل تدفین‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از مردگان از مالاریا رنج می‌برند. شاید از این جهت است که مردم آن زمان از ترس آنکه مردگان دوباره از قبر بر نخیزند و به دنیای زندگان نیایند از تکه‌های سنگ برای سنگین کردن جسد استفاده کرده‌اند از این جهت است که در دهان و بر روی برخی از اجساد تکه‌های سنگ و هاون پیدا شده است. 

7

این عکس جمجمه کودکی را نشان می‌دهد که با بلوکی در دهانش دفن شده است. مردم از «انتقام» یا برخاستن از مردگان می‌ترسیدند. 

در سال ۲۰۱۸، برخی از مردم محلی خون آشام بودن این کودک را مطرح کردند اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که این فرضیه نادرست است. زمانی که ایده خون آشام بودن این کودک در بین مردم محلی شکل گرفت آن را «خون آشام لوگنانو» نامیدند و این ایده توسط رسانه‌ها منتشر شد. از آن زمان به بعد، باستان‌شناسان زمان بیشتری برای درک بهتر تدفین این کودک گذاشتند. 

با توجه به آنکه حفاری در این سایت از دهه ۱۹۸۰ آغاز شد و تا امروز ادامه دارد. از آن زمان، باستان‌شناسان تعداد زیادی بقایای سگ را نیز کشف کردند که بسیاری از آن‌ها توله سگ بودند. دیوید سورن (استاد مردم‌شناسی در دانشگاه آریزونا که یکی از رهبران تیم بررسی تدفین‌های این محوطه است) معتقد است: تدفین سگ‌ها در این دوره اغلب با کودکان به‌عنوان محافظ مقبره‌ها مرتبط می‌شود.

8

انتهای پیام/
ایتالیا گورستان اسرار تدفین
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر