کد خبر: 1327263 A

برنامه جدید تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر اعلام شد

برنامه جدید تالارهای نمایشی تئاتر شهر در حالی اعلام شد که شش اثر نمایشی جدید طی روزهای آینده در تالارهای قشقایی، سایه و کارگاه نمایش مجموعه پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

برنامه جدید تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر اعلام شد

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی تئاتر شهر، تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر طی روزهای آینده میزبان تماشاگران با ۶ اثر نمایشی جدید خواهد بود. 

«آلاء» عنوان نمایش جدید تالار قشقایی به نویسندگی و کارگردانی محمدکاظم تبار است که با بازی مرجان آقانوری و صدای فرهاد قائمیان و محمدرضا آزادفرد روی صحنه می‌رود. 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «چیزی تا سحر نمانده، لحظه وداع گاه اندوهگین نیست. هنگامه‌ای که شوق رسیدن در آن باشد. اکنون که جدایی بینمان جاری است. من به طلوع خورشید وصالمان ایمان دارم. به خنده‌های ممتد کنار هم. به دستانی که دوباره هم قسم خواهند شد. وعشق تبلور وجودی‌مان می‌شود.» 

در همین تالار نمایش جدید دیگری با نام «مَرد» به نویسندگی و کارگردانی حسین احمدخانی و بازی حسین احمدخانی، فاطمه زمانی، شیوا اربابی روی صحنه خواهد رفت. 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «مرد در آسایشگاه جانبازان اعصاب و روان است. او برای خود قصه می‌سازد. از زندگی و آنچه دارد و شاید هم ندارد.» 

نمایش «قوی تر» به نویسندگی و کارگردانی جواد تولمی عنوان اثرنمایشی جدید دیگر تئاتر شهر است که طی روزهای آینده در تالار سایه مجموعه با بازی آرزو صراف رضائی، صدا پیشگی مریم قلهکی و عروسک گردانی آنا نمکچیان، ساجده باقری، مطهره قدسی زاده روی صحنه می‌رود. 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «نمایش قویتر در فضایی سورئال و با حال و هوایی فانتزی - عروسکی با محوریت زن، به بررسی مواجه¬ی ذهنی و رؤیاپردازانه¬ یک زن با رویدادهای فردی، خانوادگی و اجتماعی پیش او می¬پردازد. رویدادهایی که در چارچوب مثلثی عشقی روی می¬دهند؛ و در این میان تشخیص فرد قوی¬ و پیروزمند میدان نه تنها مشکل بلکه دور از ذهن تصویر می¬شود» 

«همه چیز می‌گذرد تو نمی‌گذری» هم نمایش جدید دیگری به نویسندگی محمد چرم شیر و کارگردانی غلامرضا عربی است که با بازی مریم دیهیم بخت، ندا سلیمانی، شیماشوری، حمیدرضا کیانی خواه، مسیحا موسوی، علی خدایاری، حمیدرضا فلاحی، زهره شعبانی، زهره میرشفیعیان، سهیلاجعفرآبادی، حانیه رستگاری در تالار سایه میزبان علاقه مندان تئاتر خواهد بود. 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «قهرمان به همراه اسبش تاریخ را در می‌نوردد. عاشق می‌شود و در این عاشقی اسبش را قربانی می‌کند. او معشوقه‌اش را هم از دست می‌دهد و در انت‌ها در اوج تنهایی مسیری می‌یابد. این راه روزنه‌ای است برای آینده‌ای روشن» 

براساس این گزارش در کارگاه نمایش، تئاتر «هایکوی پارو زن یک دست» به نویسندگی و کارگردانی ماندانا عبقری و بازی ماندانا عبقری، علیرضا دهقانی، محمدرضا لطفی، زهرا مسیب نهاوندی، صدف صمدی و فاطمه سیف روی صحنه می‌رود. 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «ماسافومی پسری است که در جریان جنگ جهانی با موج یک سونامی که در اثر انفجار بمب اتم ایجاد شده به جزیره‌ای خالی از سکنه برده می‌شود. پسر در جزیره با پرنده‌ای که او را قاقا می‌خواند مواجه می‌شود» 

درهمین تالار نمایش جدید دیگری با عنوان «جایی در میان ابرها» به نویسندگی و کارگردانی افشین قاسمی و بازی مرتضی مالکی زاده، آرزوخانی، محمود بیات، سمیه رجبی و گلناز عیدی میزبان مخاطبان تئاتر است. 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «خانواده‌ای در شمال برای بهبود وضعیت زندگی و دسترسی به امکانات پزشکی تصمیم مهاجرت به تهران را می‌گیرند. ولی اتفاقاتی می‌افتد که تصمیم هریک از اعضای خانواده را به چالش می‌کشد.» 

تاریخ آغاز اجرا، ساعت و قیمت بلیت این آثار نمایشی جدید طی روزهای آینده از سوی روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر اطلاع‌رسانی می‌شود.

انتهای پیام/
مجموعه تئاتر شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر