کد خبر: 1312124 A

اجرای کاروان روایت حبیب در نماز جمعه شیراز؛

نمازگزاران برای حاج‌قاسم اشک ریختند

کاروان «روایت حبیب» که در ششمین ایستگاه استانی خود در استان فارس حضور دارد، پیش از نمازجمعه حرم شریف شاهچراغ (ع)، به اجرای نمایش سرباز پرداخت.

نمازگزاران برای حاج‌قاسم اشک ریختند

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، ظهر دوم دی‌ماه، همزمان با برگزاری نماز جمعه در شهر شیراز و حرم مطهر شاهچراغ (ع)، گروه نمایشی «شهر آشوب» که از ابتدای سفر کاروان روایت‌حبیب، به اجرای برنامه در شهرهای مختلف پرداخته بود، نمایش سرباز را قبل از برگزاری نماز جمعه اجرا کرد.

این نمایش در حالی اجرا شد که جمعیت زیادی از نمازگزاران در صحن امام خمینی (ره) حرم مطهر احمدابن‌موسی (ع) (شاهچراغ) برای اقامه نماز حضور پیدا کرده بودند.

اجرای نمایش سرباز که به شرح برهه‌ای از زندگی سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی تا لحظه شهادت ایشان می‌پردازد، احساسات نمازگزاران را برانگیخت. پیرمردی که در صف اول نماز بود، در حالی که با تماشای نمایش اشک می‌ریخت، گفت: با دیدن این نمایش بیشتر از قبل به شخصیت حاج قاسم پی بردم و وقتی مظلومیت این شهید بزرگوار را دیدم اشک از چشمانم سرازیر شد. کمی آن طرف‌تر از او، پسر جوانی غرق تماشای نمایش شده بود و وقتی از او درباره نمایش پرسیدم، پاسخ داد: «با دیدن این نمایش، دلم بیشتر از قبل برای حاج قاسم تنگ شد و اینکه در آغاز نماز جمعه شاهد چنین برنامه‌ای بودیم و همه محو تماشای آن شده بودند، نشان می‌دهد که یاد و نام حاج قاسم سلیمانی پس از گذشت سه سال از شهادت ایشان همچنان زنده است.»

در میان جمعیت نمازگزار، کودکان و نوجوانان نیز حضور داشتند. یکی از آن‌ها گفت: ما حاج قاسم را دوست داریم و می‌خواهیم راه او را ادامه دهیم.

کاروان روایت حبیب به فعالیت‌های هنری خود در استان فارس تا ۷ دی‌ماه ادامه می‌دهد و سپس راهی استان یزد خواهد شد.

انتهای پیام/
کاروان روایت حبیب
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر