کد خبر: 1302338 A

برنامه‌ای با هدف تاکید بر اشتغال‌زایی خانوادگی روی آنتن شبکه دو

دومین فصل از برنامه «کار خونه» با محوریت اشتغال ‌زایی خانوادگی با اجرای مسعود فروتن روی آنتن شبکه دو است.

برنامه‌ای با هدف تاکید بر اشتغال‌زایی خانوادگی روی آنتن شبکه دو

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ دوربین «کار خونه» این بار با حضور در هر شهر به تهیه یک مستند از کارآفرین مورد نظر می‌پردازد و روزهای قبل از کسب و کار، چگونگی کارآفرین شدن هر سوژه و چشم‌انداز و رویکرد به آینده را در این مستند کوتاه روایت می‌کند.

علی اکبر کریمی تهیه کننده این برنامه درخصوص فصل دوم این مجموعه گفت: این برنامه کاری است مشترک با کمیته امداد خمینی (ره) که سری نخست این مجموعه در چهل قسمت تولید شد که با توجه به استقبال بینندگان، ساخت فصل دوم آن البته با نغییراتی در دستور کار قرار گرفت و قرار است در 80 قسمت تولید شود.

کریمی ادامه داد: از آن جایی که «مشاغل خانگی» از موضوعات مهم هر کشور است و مباحثی همچون تردد و در نتیجه آلودگی کمتر هوا، کمک به اقتصاد خانه و .. در مشاغل خانگی مطرح است لزوم تولید برنامه ای با این مضامین، ضرورت دارد.

تهیه کننده برنامه «کارخونه» تصریح کرد: هدف این برنامه بهاء دادن به مشاغل خانگی است و می خواهیم بگوییم افراد با هر مبلغ و بودجه ای با دارا بودن هنر و تخصصی می توانند کار و حرفه ای را شروع کنند و یا اگر تخصصی ندارند به دنبال فراگیری حرفه ای باشند و در این مسیر می توانند از کمک و راهنمایی مددجویان کمیته امداد استفاده کنند و حتی نیازی نیست تحت پوشش کمیته امداد هم باشند.

وی افزود: خیلی از افراد با اندک سرمایه ای، کار را از خانه خود شروع کرده و به تدریج به یک کارآفرین موفق تبدیل شده است و «کارخونه» دنبال این است که بازار خوبی را برای تولیدکنندگان ایجاد کند.

کریمی با بیان این که این برنامه به طور خاص به مشاغل خانگی می پردازد، افزود: اکثر عزیزان شرکت کننده در برنامه ، از روستاها و شهرهای کشورمان هستند اما نمی دانند محصولات و تولیدات شان را کجا باید عرضه کنند در صورتی که این  محصولات را می توان در بازار و حتی نمایشگاه های بین المللی عرضه کرد.

به عنوان نمونه خانمی که بافندگی را از خانه خود شروع کرده بود اما هم اکنون به مرحله ای رسیده که مشتری خارج از کشور دارد و یک کارآفرین موفق است، یکی از مهمانان برنامه است. ما در این برنامه به این مخاطبان آموزش می دهیم که اگر دنبال کاری هستید و هدف داشته باشید به هدفتان می رسید.

تهیه کننده برنامه خاطرنشان کرد: در فصل نخست، کل برنامه در داخل استودیو بود و قصه زندگی کارآفرینان در چند بخش توضیح داده می شد اما در سری دوم دوربین برنامه به کارخونه و محل کار کارآفرین می رود و از نزدیک با نحوه فعالیت آن بیش تر آشنا می شویم و شکست ها و موفقیت ها را روایت می کنیم.

در بخش دوم این برنامه با حضور در استودیو از حامی این کارآفرین میزبانی می‌شود و با حضور مدیرکل کمیته امداد هر استان و فاطمه کریم‌وند، کارشناس کسب و کار بحث و گفت‌وگو  و راهکار ارائه می‌شود.

همچنین پخش ویدئوهای ارسالی یکی دیگر از بخش‌های این برنامه است که توسط مردم با موضوع کسب و کارهای آفریده شده و مسیر رسیدن به نقطه اطمینان در مسیر حرفه‌ای نمایش داده می‌شود.

برنامه «کار خونه» کاری از گروه خانواده شبکه دو سیماست. این برنامه به تهیه‌کنندگی علی‌اکبر کریمی، رضا داستانی سردبیر و کارگردان و با اجرای مسعود فروتن از چهارشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۱۴ روی آنتن می رود.

انتهای پیام/
شبکه دو مسعود فروتن کار خونه
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر