کد خبر: 1245034 A

موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مناسبت سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن بیانیه  موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به شرح زیر است:

۳۱ خردادماه سالروز شهادت دانشمندی بی‌ادعا، مجاهدی انقلابی و عارفی واصل است که با گذشت چهار دهه از عروج عارفانه‌اش همچنان نام و منش او الهام بخش آحاد امت اسلام ناب محمدی (ص) در سراسر جهان است.

چمران در اوج بود، نه تنها در جایگاه علمی و استادی، که در عرفان و اخلاق، بصیرت و آگاهی و مجاهدت خالصانه در کهکشان انقلاب اسلامی همچون ستاره‌ای چشم‌ها را به خود خیره می‌کند.

مبارزی انقلابی که راه و منش او تفسیر حقیقی جدایی ناپذیری دین از سیاست و علم توام با معنویت بود. او عرفان را از حجره‌های تنگ و نفس گیر به وسط معرکه جهاد کشاند و با حضور داوطلبانه‌اش در جبهه‌های مقاومت اسلامی عطای دنیای مادی در زیر سلطه طاغوت را به لقایش بخشید و علی‌وار در کنار کودکان و جوانان فلسطینی و لبنانی چنان پدری دلسوز و شمعی سوزان صفا بخش قلوب مستضعفان و مظلومان عالم بود و در کسوت چریکی جهادی دوشادوش رزمندگان مقاومت می‌جنگید.

پس از پیروزی انقلاب مبارک اسلامی در ایران به وطن بازگشت و به مصاف با گروهک‌های تروریستی و ضد انقلاب در غرب کشور و سپس عازم جبه‌های نبرد حق علیه باطل شد و در جبهه سوسنگرد به مقام رفیع شهادت نایل شد.

آری، رقصی چنین میانه میدانم آرزوست… حیات و ممات او الگویی گران سنگ را پیش روی جوانان و دانشجویان امت اسلامی قرار داده است.

حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) در فراق چمران فرمود: «شماها چند سال دیگر نیستید در این عالم، چمران هم نیست؛ چمران با عزت و عظمت و با تعهد به اسلام جان خودش را فدا کرد و در این دنیا شرف را بیمه کرد و در آن دنیا هم رحمت خدا را بیمه کرد؛ ما و شما هم خواهیم رفت. مثل چمران بمیرید!»

حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) در وصف این مجاهد بزرگ فرموده است: «مرحوم شهید چمران حقاً یک نمونه و مظهری بود از آن چیزی که انسان دوست می‌دارد، تربیت جوانان ما و دانشگاهیان ما به آن سمت حرکت بکند… در دانشگاه پرورش انسانِ در تراز شهید چمران لازم است.»

موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران (رحمه‌الله علیه) و روز بسیج اساتید اعلام می‌دارد دانشجویان و جوانان مومن و انقلابی این مرز و بوم هم پیمان با امام راحل عظیم الشان (ره) و خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) در سنگرهای علم و عرفان، مجاهدانه در نبرد با طواغیت عالم به سوی قله‌های رفیع دانش و اخلاق پیش می‌روند و تا تحقق تمدن نوین اسلامی و ظهور حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، علَم سلاح و قلم را بر زمین نخواهند گذاشت. ان شاالله

انتهای پیام/
شهید چمران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر