کد خبر: 1241946 A

وزیر فرهنگ عراق به‌همراه معاونان و مدیران خود به بازدید از مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی رفت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی، حسن ناظم (وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی عراق) به‌همراه معاونان و مدیران خود، صبح یک‌شنبه، بیست‌ودوم خرداد، در مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش‌های ایرانی و اسلامی) حضور یافت و با کاظم موسوی بجنوردی (رئیس مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی) دیدار کرد.

او در این ملاقات، که غلامرضا اباذری (رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق )  نیز حضور داشت، در جریان فعالیت‌های این مؤسسۀ پژوهشی قرار گرفت و از روند و روالِ تألیف و تدوینِ پروژه‌های علمی به‌ویژه دائرةالمعارف بزرگ اسلامی به سه زبانِ فارسی، عربی و انگلیسی، دانشنامۀ فرهنگ مردم ایران، دانشنامۀ تهران بزرگ، تاریخ جامع ایران و جغرافیای جامع ایران آگاهی یافت.

او سپس ضمن بازدید از بخش‌های علمی مرکز، با حضور در بخش جغرافیا، با علی همدانی (مدیر این بخش و مدیر دانشنامۀ تهران) بزرگ گفتگو و از اصولِ دانشنامه‌نگاری در این نهاد علمی کسب اطلاع کرد.

وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی عراق در ادامه از کتابخانۀ مرکز بازدید کرد و در گنجینۀ پژوهشی ایرج افشار نیز حضور یافت و با نمونه‌ای از کتابخانه‌ها و مجموعه‌های اهدایی آشنا شد.

انتهای پیام/
مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر