کد خبر: 1241830 A

کتابی دربردارنده گلچین شعرهای شاعری از دیار آشنا همراشیر در قالب دو زبانه ترکمنی و فارسی تالیف و ترجمه و روانه بازار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب شعر معاصر ترکمن (دوزبانه ترکمنی- فارسی) که گلچین شعرهای شاعری از دیار آشنا همراشیر تالیف و ترجمه سیاوش مرشدی (استادیار پایه ۱۲ گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان، مرکز گمیشان) است، توسط نشر مختومقلی فراغی روانه بازار شد.

زبان ترکمنی از زبان‌های شاخه اوغوزی است که با زبان‌های ترکی آذربایجانی و ترکی استامبولی هم ریشه است. می‌دانیم ادبیات وجه و تجلی زیبایی شناسانه زبان هر ملت و قوم به شمار می‌رود. در دوران معاصر شاعران و نویسندگانی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان ترکمنستان فعالیت کرده‌اند. کربابایف در بخش داستان‌نویسی و نمایشنامه نویسی، قوم تانگری قولی در زمینه شاعری و داستان‌نویسی و همراشیر در عرصه‌های شاعری، داستان‌نویسی و نمایشنامه‌نویسی به زبان ترکمنی آثار متنوعی به یادگار گذاشته‌است.

گلچینی از شعرهایی که از همراشیر یا همرا شیراف در کتاب مذکور آمده نشان دهنده ذوق و طبع شاعری اوست؛ او برای کودکان بیش از ۱۵ اثر به صورت شعر و نثر تالیف و چاپ کرده است. همچنین از او آثاری در حوزه ادبیات نمایشی به چاپ رسیده است.

 بیژن تلیانی

انتهای پیام/
گلچین شعرهای شاعری از دیار آشنا همراشیر نشر مختومقلی فراغی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر