کد خبر: 1239545 A

همزمان با دهه کرامت آثاری از گنجینه مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر بصورت مجازی برای علاقمندان تحت عنوان ماه خراسان منتشر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از  روابط عمومی مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، آثاری از گنجینه مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر همزمان با دهه کرامت به صورت مجازی برای علاقمندان تحت عنوان ماه خراسان منتشر شد. 

در این مجموعه که به صورت مجازی و به مناسبت دهه کرامت منتشر شده است، آثاری از علی‌محمد شیخی، کاظم چلیپا، مصطفی گودرزی، مینا صدری، مرتضی حیدری، مصطفی ندرلو، فیروزه صابری، عبدالمجید غدیریان، ناصر صیفی و اثر مشترکی از خدیجه رجبی و علی تن، به مناسبت دهه کرامت، از ولادت حضرت معصومه (س) تا میلاد حضرت امام رضا(ع) با طراحی پوستر شاپور حاتمی موجود است. 

در شرح انتشار مجازی این آثار آمده است: 

«ماه خراسان 

وَلَقَدْ کرَّمْنَا بَنِی آدَمَ وَحَمَلْنَاهُمْ فِی الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَرَزَقْنَاهُم مِّنَ الطَّیبَاتِ وَفَضَّلْنَاهُمْ عَلَی کثِیرٍ مِّمَّنْ خَلَقْنَا تَفْضِیلًا

(سوره اسراء، آیه ۷۰) 

چشم و چراغ خانه ما همیشه روشن است به خورشید خراسان، به می‌همانی امام رئوف که در خانه‌اش هر غریبی، آشناترین است. 

و ما دل‌خوشیم به خراسان، که نشانی هشتم رستگاری در آنجا خفته است. و ما دلشادیم به کرامت او. از قم تا مشهد از آنجا که معصوم‌ترین دخت عالم خفته است. از کنار برادر تا خواهر. اینجا فاصله شهرها دور نیست. از خورشید تا دریا راهی نیست. از آیینه‌های حرم معصومه تا پنجره فولاد حرم رضا دیگر راهی نیست. شهرها همه یکی می‌شوند وقتی یا رئوف یا رئوف می‌گویی و کریمۀ اهل بیت را صدا می‌زنی.»

انتهای پیام/
دهه کرامت نمایشگاه مجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر