کد خبر: 1236294 A

مراسم رونمایی از آلبوم «سپردمت به جاده‌ها»، کاری از سالار عقیلی و مسعود پیروی، شامگاه جمعه ششم خردادماه ۱۴۰۱ با حضور اهالیِ فرهنگ و هنر برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مراسم رونمایی از آلبوم «سپردمت به جاده‌ها»، کاری از سالار عقیلی و مسعود پیروی، شامگاه جمعه ششم خردادماه ۱۴۰۱ با حضور اهالیِ فرهنگ و هنر در مجموعه‌ی «فرهنگان فرشته» برگزار شد. 

سالار عقیلی در این مراسم، با ابراز خوشحالی از انتشارِ این آلبوم و همکاریِ مشترکش با مسعود پیروی و بهنام ابوالقاسم گفت: بسیار جای خوشحالی است که این اثر بصورت فیزیکی به دست مخاطبان می‌رسد.

وی افزود: جایز تاسف دارد که این سال‌ها و در شرایط کنونی اکثر آلبوم‌ها و آثارِ موسیقایی بصورت مجازی منتشر می‌شوند چرا که این موضوع برای من به هیچ عنوان خوشایند نیست. 

10a26bcd-eae8-42cd-83dc-ca7ecb1b8664

مسعود پیروی آهنگساز این اثر، درباره‌ی این آلبوم، انتخاب اشعار و همکاری با سالار عقیلی گفت: این آلبوم شامل هشت قطعه، دو آواز و شش تصنیف است؛ تمام ملودی‌ها به صورت مستقل و بدون شعر نوشته شده است و کلیت اثر به کمک شاعران و با همکاری آنان شکل گرفته است.

وی افزود: با توجه به مشکلات تولید موسیِقی این مجموعه که با ترکیب و سازبندی متفاوتی انجام شده، کارِ تنظیمِ این اثر بسیار سخت و متفاوت بود که من از دوست عزیزم بهنام ابوالقاسم برای تنظیمِ حرفه‌ای این اثر سپاسگزارم. 

بهنام ابوالقاسم هم در ادامه‌ این برنامه گفت: موضوع مهم در این اثر ارتباطِ نزدیکِ اشخاص باهم بود و تمامی قدم‌هایی که در تولید این اثر برداشته شد، حرفه‌ای و درست بود و صدای سالار عقیلی هم این کار را بسیار زیبا کرده است. 

در انتهای این مراسم نیز آواز و تصنیفی از سوی سالار عقیلی اجرا و جشن امضای این آلبوم برگزار شد. 

آهنگساز این اثر مسعود پیروی است، خواننده سالار عقیلی و تنظیم کننده‌ی آن هم بهنام ابوالقاسم. ‎در این اثر از شعرهای شاعرانی چون فروغ فرحزاد، اکبر آزاد، هوشنگ ابتهاج (سایه)، علی اطهری کرمانی، علیرضا کلیایی، احسان افشاری و اسماعیل امینی استفاده شده و ناشرِ آن هم نشر و پخشِ «جوان» است. 

نوازندگانی که در تولید این اثر نقش داشته‌اند را هم پدرام فریوسفی و میثم مروستی (ویلن)، میثم مروستی (ویولا و شورانگیز) و آتنا اشتیاقی (ویلنسل)، رضا فرهادی (کنترباس)، سایوری شفیعی (کلارینت)، بهنام ابوالقاسم (پیانو و آکاردئون)، رضا فرهادی و بهتاش ابوالقاسم (درامز)، آزاد میرزاپور (سه تار)، علیرضا دریایی (کمانچه)، فریدون بهرامی (سازهای الکترونیک)، تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/
سالار عقیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر