کد خبر: 1186675 A

«عزازیل» رمانی هنری در باب مرگ و زندگی

کتاب «عزازیل» نوشته یوسف زیدان رمانی هنری در باب مرگ و زندگی است و سعی دارد درباره انسانی صحبت کند که رسالت مهمی به نام عشق و محبت دارد.

«عزازیل» رمانی هنری در باب مرگ و زندگی

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب «عزازیل» نوشته یوسف زیدان و ترجمه فریبا حزباوی به همت نشر ققنوس با قیمت ۹۵ هزار تومان روانه بازار شده است.

کتاب عزازیل را انتشارات دارالشروق در سال ۲۰۰۹ به چاپ رساند و در همان سال، از میان ۱۲۰ رمان، برترین اثر شناخته و برده جایزه ادبی بوکر عربی شد.

عزازیل به تناقضات فراوانی می‌پردازد که در مورد ماهیت مسیح پدید آمد و به فرقه‌های متعددی در مسیحیت انجامید. این کتاب اختلافات دیرینه لاهوتی مسیحیت را درباره ذات مسیح و جایگاه مریم مقدس بازگو می‌کند، از ستمی پرده برمی‌دارد که مسیحیان در دوران غلبه مسیحیت، که دین اکثریت مصریان بود، بر بت‌پرستان مصری روا داشتند؛ در ذهن هیپای راهب، تناقض فلسفه و منطق با دین را برملا می‌کند و از دشواری هماهنگی این دو با یکدیگر سخن می‌گوید و…

نکته حائز اهمیت این است که معلومات موجود در رمان بر هنر غلبه نکرده‌اند و هنر عنصر غالب بر معلومات است. لذا این اثر در درجه اول اثری هنری به شمار می‌رود و نه تاریخی، رمانی هنری در باب مرگ، زندگی، جسم، ایمان، روح و متنی داستانی برای انسانی است که رسالت مهمی دارد به نام عشق و محبت.

انتهای پیام/
نشر ققنوس عزازیل
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر