کد خبر: 1158913 A

جانی فورنارِزیو هنرمند ایتالیایی نمایشگاهی را با عنوان «ژکوند» در گالری ویستا برگزار کرده است.

به گزارش ایلنا، نمایشگاهی از آثار هنرمند ایتالیایی جانی فورنارِزیو با عنوان «ژکوند» در گالری ویستا به نمایش درآمده و این هنرمند به همین مناسبت در تهران حاضر شده است. 

به گفته پریسا پهلوان (مدیر گالری ویستا) دعوت از این هنرمند ایتالیایی در ادامه همکاری‌های فرهنگی هنری بین‌المللی این گالری است. این رویداد با مشارکت انستیتوی تخصصی هنرهای معاصر خاورمیانه و اروپا SAFPEM است. بخش نخست این تبادل هنری به موازات رویداد سالانه Artissima و تحت عنوان فراخوان رزیدنسی و نمایشگاه «مایکرو_مکرو» با ارائه آثار ۷۰ هنرمند ایرانی ۲۶ اکتبر تا ۷ نوامبر ۲۰۲۱ در شهر تورین ایتالیا در گالری فورنارزیو برگزار شده بود. 

بهنام کامرانی، هنرمند تصویری و استاد دانشگاه درباره این نمایشگاه نوشته است: نمایشگاه ژکوند، شامل مجموعه‌ی از آثار هنرمند و چاپگر شناخته‌شده‌ی ایتالیایی جانی فورنارِزیو است. او در جریان هنر مدرن ایتالیا بویژه در زمینه‌ی جریان پاپ‌آرت، تولیدات هنری بسیاری داشته و منتقدان مهمی نیز از جمله فُرتوناتو دَمیکو در مورد او و فعالیت‌هایش به نقد و بررسی پرداخته‌اند. فورنارزیو در طی این سال‌ها گالری، کارگاه چاپ دستی و انتشارات خود را تاسیس کرده و بسیاری از هنرمندان سرشناس کشورش را مورد حمایت خود قرار داده است که در این میان نام هنرمندان مطرحی همچون الیگیِرو بوئِتی، فرانکو موناری، امیلیو وِدووا، اَلدو موندینو، آنتونیو پِدرِتی (از هنرمندان بینال ونیز) و دَنیِلِه فیسورِه دیده می‌شود. 

نمایشگاه حاضر متشکل از مجموعه‌ی ژکوندها و ویتروویو (طراحی انسان و نسبت‌های طلائیش از شناخته‌شده‌ترین هنرمند ایتالیایی لئوناردو داوینچی) است که به روش‌های جذاب و متنوعی توسط این هنرمند تولید شده است. این آثار اقتباسی در عین حال که به تاریخ هنر ایتالیا اشاره می‌کند، به برداشت‌های مختلف هنرمند نیز تاکید می‌کند. 

ژکوند هنرمند ایتالیایی تا هشتم آذرماه ۱۴۰۰ در گالری ویستا قابل تماشا خواهد بود.

انتهای پیام/
استاد دانشگاه ایتالیا فرهنگی هنری هنرهای معاصر نمایشگاه هنر مونالیزا گالری ویستا لئوناردو داوینچی جانی فورنارزیو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر