کد خبر: 1126836 A

مجموعه دو جلدی «غایه السؤول» منتشر شد

مجموعه دو جلدی «غایه السؤول (شرح کفایه الاصول)» نوشته احسان مهرکش به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.

مجموعه دو جلدی «غایه السؤول» منتشر شد

به گزارش ایلنا، مجموعه دو جلدی «غایه السؤول (شرح کفایه الاصول)» نوشته احسان مهرکش در 1072 و 1012 صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

حضرت آیت الله العظمی سبحانی در مقدمه این اثر می‌نویسد: تأسیس پایه‌های علم اصول در میان شیعه به عصر امام محمدباقر(ع) و امام جعفر صادق(ع) بر می‌گردد. فقهای شیعه پس از ائمه اطهار(ع) بر اساس روشی که مورد تأیید ائمه(ع) بوده، برای به دست آوردن اصول استنباط تلاش مستمری انجام داده‌اند.

از مهم‌ترین اثر اصولی که در فضای این جریان و روش تحریر گردید، می‌توان از «کفایه الاصول» آخوند ملامحمدکاظم خراسانی نام برد که محور بحث‌های تألیفات پس از خود شد. از زمان تألیف کفایه الاصول تاکنون، شرح‌ها و حواشی زیادی پیرامون آن نگاشته شده است.

با ملاحظه قسمت‌هایی از اثر حاضر مشخص شد، مؤلف در این اثر سعی و کوشش نموده‌اند تا مطالب کفایه را با استفاده از مجموعه آنچه که در دسترس است، توضیح دهند. این توضیح در دو بخش «تبیین مطالب» و «تبیین عبارات مشکل کفایه» انجام گرفته است و در این دو امر تا حدود زیادی موفق بودند و لذا شرح ایشان از شروح خوب کفایه محسوب می‌شود.

همچنین، آیت الله عابدی «استاد برجسته حوزه علمیه قم» در مقدمه این اثر می‌نویسد: علم اصول فقه رشد و بالندگی خود را مدیون و وام دار تلاش عالمان و فقیهان بزرگی است که آثاری فاخر و کم نظیر در این عرصه پدید آورده‌اند.

اصول فقه شیعی – و نه آنچه در حوزه‌های اهل سنت به نام اصول فقه متداول است – با آنچه امروز در غرب به عنوان «فلسفه تحلیل زبانی» یا «فلسفه تحلیلی» شناخته می‌شود، قابل مقایسه است.

یکی از مهم ترین آثار در موضوع اصول فقه کتاب «کفایه الاصول» مرحوم آیت الله ملا محمدکاظم خراسانی است؛ این اثر، به شرح و تفسیر و توضیح عبارت ها و مطالب کفایه پرداخته است؛ مؤلف محترم از طلاب و فرهیختگان جوانی است که این اثر ایشان نویدبخش آینده پر فروغ علمی و تحقیقی اوست. این کتاب با قلمی روان و گویا با هدف تبیین آموزه‌های کفایه سامان یافته است.

این اثر در دو جلد و 36 فصل و مجموعً در 2074 صفحه تهیه و تنظیم شده است.

علاقه‌مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی اینترنتی مؤسسه بوستان کتاب به آدرس www.bustaneketab.com می‌توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/
بوستان کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر