کد خبر: 1122187 A

نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی «گل گهر» آغاز به کار کرد/رویدادی بزرگ در جنوب شرق کشور

نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی گل گهر به عنوان رویداد بزرگ هنر مجسمه‌سازی در جنوب‌شرق کشور با حضور امام جمعه سیرجان و مسئولان فرهنگی و هنری صبح امروز چهارشنبه سوم شهریورماه آغاز به کار کرد.

نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی «گل گهر» آغاز به کار کرد/رویدادی بزرگ در جنوب شرق کشور

به گزارش ایلنا،‌ نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی گل گهر به عنوان رویداد بزرگ هنر مجسمه‌سازی در جنوب‌شرق کشور با حضور امام جمعه سیرجان، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرماندار، مدیر مجتمع و معاونین شرکت گل گهر و ۱۶ هنرمند برجسته مجسمه‌سازی کشور صبح امروز آغاز به کار کرد. 

پس از انتشار فراخوان سراسری، جمعی از مجسمه‌سازان که تجربه کار با سنگ را داشتند، ثبت‌نام کردند و پس از داوری ماکت‌های ارسالی ۱۶ هنرمند به مرحله نهایی راه یافتند. در این سمپوزیوم یک قطعه سنگ مرمریت چشمه شیردوش کرمان، به ابعاد تقریبی ۲۵۰ در ۱۲۰ سانتیمتر در اختیار هر یک از هنرمندان قرار می‌گیرد تا آثارشان را خلق کنند. 

۱۶ نفر نیز از میان فعالین رشته‌های هنری به عنوان دستیار هنرمندان منتخب به همراه جمعی از علاقمندان و فعالین این هنر در سیرجان هم بعنوان عوامل اجرایی در این رویداد بزرگ فرهنگی حضور خواهند داشت. 

شورای سیاستگذاری و انتخاب آثار این رویداد هنری متشکل از ابوذرحلوایی‌پور، سید مجتبی موسوی، احمد زیدابادی، فیروزه اشکبوسی، سعید شهلاپور، حمید شانس، ملک دادیارگروسیان می‌باشد. 

نخستین سمپوزیوم مجمسه‌سازی گل گهر از امروز در محوطه‌ای باز واقع در بلوار مالک اشتر جنب میهمانسرای گل گهر به مدت ۲۰ روز و با رعایت همه جانبه شیوه‌نامه‌های بهداشتی میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی است و همچنین بازدید برای عموم مردم و همشهریان آزاد است.

انتهای پیام/
برگزاری افتتاح شرکت گل‌گهر سمپوزیوم مجسمه‌سازی گل گهر آغاز به کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر