کد خبر: 1061414 A

فعالیت جهادگران راهیان شهادت در نوروز ۱۴۰۰

گروه جهادی راهیان شهادت سی امین دوره اردوی جهادی خدمت‌رسانی و فرهنگی خود را در سیزدهمین سال تشکیل این گروه در محرومترین نقطه‌ی کشور برگزار کرد.

فعالیت جهادگران راهیان شهادت در نوروز ۱۴۰۰

به گزارش ایلنا، جهادگران راهیان شهادت در فروردین ۱۴۰۰ با اهتمام و عزم جهادی خود توانستند دو مدرسه با یازده کلاس درس و زیر بنای ۶۰۰ متر مربع را به ۸۰ درصد پیشرفت در ساخت برسانند.

همچنین برای معلولین و از کار افتادگان محروم و کم برخوردار شهرستان دلگان ده‌ها سرویس بهداشتی و حمام ویژه معلولان، بازسازی خانه محرومان، بازسازی مسجد از جمله خدمات عمرانی در فروردین ۱۴۰۰ بوده است.

در بخش بانوان گروه جهادی راهیان شهادت با تحت پوشش قرار دادن سه روستای محروم و کپرنشین به صورت تخصصی برنامه‌هایی از قبیل مهارت آموزی در زمینه‌های خیاطی، شبه قالی، گلدوزی، نمد دوزی و…که به توانمندسازی خانواده‌ها و ایجاد اشتغال خانگی و معیشت خانوارها کمک می‌کند خدمت‌رسانی کردند.

از دیگر فعالیت‌های بانوان در سه روستای محروم باغباغون، میان بازار و موتور سی یک آموزش کودکان در قالب کار با کودک با سیر محتوایی و اموزشی در جهت اعتلای رفتار خانوادگی اسلامی و آموزش‌های احکام شرعی و آشنایی با قران و نهج البلاغه از دیگر فعالیت‌های فرهنگی بوده است

غربالگری مردمان این سه روستا با جمعیتی معادل ۱۱۵۰ نفر در طرح جهادگران شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله فعالیت‌های اثر بخش و به یاد ماندنی بانوان در این دوره بوده است.

توزیع ۱۵۰ بسته غذایی و ۱۵۰۰ جفت کفش و اهدای صدها اسباب بازی در شب عید ارمغان خاطره‌انگیز گروه جهادی راهیان شهادت در شرایط اقتصادی فعلی کشور در این مناطق بود.

گروه جهادی راهیان شهادت از سال ۱۳۸۸ در فضایی دانشگاهی فعالیت‌های محرومیت‌زدایی خود را در مناطق محروم و مرزی کشور آغاز کرده است.

555

444

333

 

 

انتهای پیام/
جهادگران راهیان شهادت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر