کد خبر: 723225 A

عنایت‌الله رحیمی:

استاندار فارس گفت: مجموعه شستا می‌تواند در حوزه ظرفیت‌های استان از جمله صنعت و بخش گردشگری سرمایه گذاری داشته باشد.

به گزارش ایلنا، عنایت‌الله رحیمی در جلسه کارگروه اشتغال استان و بهره‌برداری از ۶۸۷ طرح اشتغالزا به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از نمایندگان استان فارس در مجلس همزمان با آغاز دهه فجر  برگزار شد، اولویت اصلی مدیریت خود را بر اساس تحلیل‌های وضع موجود استان بهبود معیشت، اشتغالزایی و کاهش بیکاری برشمرد و افزود: دستیابی به این هدف نیازمند تقویت زمینه های سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

رحیمی تجارت و صادرات خدمات فنی و مهندسی و صدور نیروی کار به کشورهای حوزه خلیح فارس به‌ویژه قطر را امری اثرگذار در حوزه اشتغال دانست و یادآور شد: موافقت نامه‌ای نیز در این زمینه تنظیم شده است.

نماینده‌عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه  تفویذ اختیار به استان‌ها راهگشای بسیاری از مشکلات است، عنوان کرد: تفویض اختیار در صنایع و هیات‌مدیره آنها نه تنها برای این صنایع مفید است، برای مردم در استان‌ها نیز اثرگذار خواهد بود.

استاندار فارس همچنین ضرورت تدوین و ابلاغ دستور عمل واحد بانکی در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر توسط بانک مرکزی را از ضروریات توسعه اشتغال دانست و افزود: بعضی بانک‌ها از پرداخت این تسهیلات امتناع می‌کنند‌.

استان فارس سرمایه گذاری گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر