کد خبر: 373869 A

به پیشنهاد شهردار منطقه 8 شیراز؛

تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری منطقه ثامن مشهد و شهرداری منطقه ۸ شیراز بسته شد.

به گزارش ایلنا از شیراز، این تفاهم‌نامه همکاری در حاشیه نشست هم‌اندیشی روسای شوراهای اسلامی و شهرداران کلانشهرهای کشور، مابین حمید ضمیری شهردار منطقه ثامن شهرداری مشهد و هادی شهدوست شیرازی شهردار منطقه تاریخی فرهنگی شهرداری شیراز منعقد شد.

شهردار منطقه تاریخی فرهنگی شهرداری شیراز در این زمینه گفت: این تفاهم‌نامه در چارچوب وجوه مشترک دو منطقه تاریخی، فرهنگی و مذهبی در دو حرم مطهر اهل‌بیت(ع) منعقد شده و نویدبخش پیوند بیش از پیش این دو قطب مذهبی کشور است.

هادی شهدوست شیرازی افزود: تبادل اطلاعات و تجربیات فرهنگی، مبادله کتاب، نشریات و اسناد علمی، تولید نرم افزارهای علمی و فرهنگی، تامین محتوای سایت‌ها و مجله‌ها در زمینه گردشگری و زیارتی، برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی، محصولات فرهنگی و آداب و سنت‌ها از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

وی ادامه داد: معرفی ایده‌های نوین برای ارتقای سطح فرهنگ شهروندی به ویژه فرهنگ زیارت و آداب سفر- بررسی ایجاد شرایط لازم به منظور انگیزه‌بخشی به دانشجویان به ارائه پایان نامه‌های تخصصی تحصیلات تکمیلی(ارشد و دکتری) با موضوعیت ظرفیت‌های گردشگری شهرداری‌های مناطق ثامن و هشت از دیگر موارد مندرج در این تفاهم نامه به شمار می‌آید.

شهردار منطقه ۸ شیراز ادامه داد: همچنین بهره‌گیری از ظرفیت‌های طراحی و نمادهای شهری با محوریت حرمین شریف رضوی و احمدی از دیگر عناوین این تفاهم‌نامه است که در سه محور اصلی امور فرهنگی – اجتماعی، امور خدمات و بازرگانی و توسعه مناسبات بین مناطق منعقد شده است.

شهدوست شیرازی ادامه داد: به لحاظ وسعت منطقه‌ای، جمعیت و کاربری‌ها شباهت‌های بسیاری بین این دو منطقه وجود دارد که می‌توان با بهره‌گیری از تجارب یکدیگر در سالی که با عنوان«اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»نامگذاری شده، از بسیاری هزینه‌ها و دوباره‌کاری‌ها جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: این اقدام شهرداری شیراز بین کلانشهرهای کشور به عنوان یکی از مصادیق عملی اقتصاد مقاومتی و زمینه ساز جذب گردشگران مذهبی از سراسر دنیاست.

شهردار منطقه ۸ تاکید کرد: جزییات اجرایی این تفاهم‌نامه در سفر شهردار منطقه ثامن مشهد و کارشناسان آن شهرداری به شیراز تبیین خواهد شد و با عنایات خاصه خاندان عصمت و طهارت و وجود ذی‌جود حضرت ثامن‌الحج (ع) و حضرت احمد ابن موسی(ع) و سایر امامزادگان واجب التکریم شهر مقدس شیراز، شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش شهر شیراز خواهیم بود.

اقتصاد مقاومتی تحصیلات تکمیلی شهرداری مشهد شهرداری منطقه ثامن مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر