کد خبر: 230975 A

نماینده ولی‌فقیه در فارس خبر داد:

در حوزه دفاع مقدس باید راهکارهایی که منجر به یک حرکت عینی و فعالیت خاصی می‌شود ارائه شود و این جلسات باید خروجی مناسب و قابل‌اجرا داشته باشد و مورداستفاده دانشگاه، حوزه و جامعه قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در فارس از برگزاری همایش «بررسی نواندیشی‌های مقام معظم رهبری در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی» به میزبانی شیراز خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، آیت‌الله اسدالله ایمانی، ظهر شنبه ۱۵ آذرماه در جلسه شورای هم‌افزایی حوزه و دانشگاه در راستای تبیین اندیشه‌های مقام معظم رهبری، هدف از برگزاری همایش «بررسی نواندیشی‌های مقام معظم رهبری در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی» را درگیر کردن دانشگاه‌ها با مسائلی دانست که مقام معظم رهبری مطرح کرده‌اند و افزود: باید به‌عنوان یک فکر حاکم این مسئله در دانشگاه‌ها موردقبول و پذیرش قرار گیرد.
وی به دفاع مقدس، جهاد، ایثار و شهادت و اولویت اهمیت آن‌ها اشاره کرد و گفت: مسائل مرتبط با این عناوین از جایگاه بلندی برخوردار است.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس بابیان این مطلب که کارگروهی ویژه در دانشگاه‌ها تشکیل و طرحی ارائه شود که تمام دانشگاه‌ها را با استفاده از نظراتی که دانشگاهیان مطرح کردند درگیر کند ادامه داد: باید تمام راهکارها و برنامه‌ها طوری باشد که دانشجو و استاد درگیر باشند.
وی گفت: در حوزه دفاع مقدس باید راهکارهایی که منجر به یک حرکت عینی و فعالیت خاصی می‌شود ارائه شود و این جلسات باید خروجی مناسب و قابل‌اجرا داشته باشد و مورداستفاده دانشگاه، حوزه و جامعه قرار گیرد.
آیت‌الله ایمانی به تشکیل دبیرخانه دائمی این همایش در شیراز اشاره کرد و ابراز داشت: و فردی برای این کار انتخاب شود که بتواند ساختار مدیریتی و اجرایی این همایش در عرصه‌های مختلف فراهم کند.
وی با توجه به اینکه همایش فراتر از همایش ملی بلکه جهانی و بین‌‌المللی است تصریح کرد: همایش «بررسی نواندیشی‌های مقام معظم رهبری در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی» با مرکزیت سومین حرم اهل‌بیت(ع) برگزار می‌شود و باید از افکار و اندیشه اندیشمندان بزرگ دنیا در مسائل مختلف استفاده کرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه برای این همایش عناوین متعددی نقل‌شده، خاطرنشان کرد: در حال حاضر عناوین فقط به‌عنوان توسعه در برنامه است و اساس‌نامه‌ای که برای تشکیلاتی نوشته و اهداف متعددی برای آن مجموعه پیش‌بینی می‌شود به معنای آن نیست که همه آن‌ها عملیاتی و اجرایی شود بلکه باید اقدامات لازم انجام شود.

اهل بیت ایثار و شهادت جامعه دانشجو دفاع مقدس فرهنگی و اجتماعی مقام معظم رهبری نماینده ولی فقیه در استان فارس ولی فقیه حوزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر