کد خبر: 212696 A

جهانگیری:

با توجه به مسئله علم و فناوری در کشور می‌توان از اتکا به درآمدهای نفتی کم کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: با توجه کردن به مسئله علم و فناوری در کشور می‌توان از اتکا به درآمدهای نفتی کم کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، اسحاق جهانگیری، صبح امروز، شنبه، ۱۹ مهرماه، در بازدید از پارک علم و فناوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از تمام‌کارهایی که متکی به علم و فن‌آوری باشد حمایت می‌کنیم چراکه امروزه تمام کشور‌ها به سمت جهت‌گیری‌های توسعه، صادرات و جهانی‌شدن پیش می‌روند.

وی تصریح کرد: توسعه و پیشرفت امروز در تمام مناطق جهان بر مبنای علم و دانش استوار است و بر همین اساس تولید علم و فناوری کلید اصلی برای توسعه کشور‌ها محسوب می‌شود.

جهانگیری با بیان این مطلب که با توجه کردن به مسئله علم و فناوری در کشور می‌توان از اتکا به درآمدهای نفتی کم کرد، گفت: باید چیزی را جایگزین نفت کرد که ادامه‌دار باشد و به همین خاطر ارزش‌افزوده ذهن انسان مهم‌ترین و بهترین گزینه‌ای است که باید به یک موضوع مهم اقتصادی در کشور تبدیل شود همچنین که سیاست جدی رئیس‌جمهور دولت تدبیر و امید ایجاد بازار بزرگی برای محصولات دانش‌بنیان است.

وی ادامه داد: باید کالاهای تولیدی جایگزین اجناس وارداتی شوند و تولید داخلی موردحمایت قرار گیرد اما این جایگزینی نباید به هر قیمتی باشد بلکه باید کالا‌ها کیفیت مناسبی داشته باشند.

معاون اول دولت تدبیر و امید اضافه کرد: پارک‌های علم و فناوری نقش کلیدی دارند زیرا نقطه اتصال علم و صنعت هستند و سیاست دولت، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی با اشاره به اینکه استان فارس یک استان مهم دانشگاهی است و دانشجویان و نخبگان این استان جزو سرمایه‌های ارزشمند کشور به‌ حساب می‌آیند، اذعان داشت: در این استان وجود پارک علم و فناوری می‌تواند بسیار مؤثر باشد و شیراز پیشتاز و خط اول این مسئله باشد.

استان فارس اسحاق جهانگیری توسعه و پیشرفت دولت رئیس جمهور سرمایه علم و دانش علم و فناوری نخبگان نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر