کد خبر: 212602 A

معاون اول رییس جمهور:

این منطقه ازلحاظ موقعیت جغرافیایی به دلیل نزدیکی به شهر در بهترین نقطه قرار دارد و بدون شک در آینده‌ای نه‌چندان دور با مشکل کمبود زمین مواجه خواهید شد. باید از هم‌اکنون به این مسئله توجه شود و افرادی را جذب کنیم که واجد شرایط باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: باید از تبدیل‌شدن مناطق ویژه اقتصادی به کانون واردات جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، اسحاق جهانگیری صبح امروز شنبه، ۱۹ مهرماه، در بازدید از مناطق ویژه اقتصادی شیراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این منطقه از لحاظ موقعیت جغرافیایی به دلیل نزدیکی به شهر در بهترین نقطه قرار دارد و بدون شک در آینده‌ای نه‌چندان دور با مشکل کمبود زمین مواجه خواهید شد. باید از هم‌اکنون به این مسئله توجه شود و افرادی را جذب کنید که واجد شرایط باشد.

وی تصریح کرد: ایجاد مناطق آزاد پس از جنگ به‌عنوان یک سیاست جدی در نظر گرفته‌شده است که در آن زمان کیش، قشم و چابهار به‌عنوان منطقه آزاد معرفی شد.

جهانگیری ادامه داد: صندوق توسعه ملی و تسهیلات ارزی و ریالی امروز در تسهیلات خوبی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد و می‌توان استفاده مطلوبی از آن برد.

وی با اشاره به لزوم جلوگیری از تبدیل‌شدن مناطق ویژه اقتصادی به واردات اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مناطق آزاد جذب سرمایه‌گذار است که از این طریق باید صادرات را گسترش داد.

او عنوان کرد: جهت‌گیری استان فارس بر مبنای صنایع الکترونیک است و فارس از گذشته کانون صنایع الکترونیک بوده است و امروز باید در این خصوص فعالیت و برنامه‌ریزی‌های مناسبی کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور اذعان داشت: مدتی زمان نیاز است تا دلایل مناطق آزاد مشخص شود و پس‌ازآن امتیاز منطقه آزاد تجاری ویژه شیراز داده شود.

وی افزود: امید است که امتیازات ویژه‌ای برای مناطق ویژه اقتصادی به‌غیراز خرده‌فروشی که باعثواردات به داخل کشور می‌شود در نظر گرفته شود.

استان فارس اسحاق جهانگیری الکترونیک رئیس جمهور رییس جمهور زمین سرمایه گذاران صندوق توسعه ملی قشم واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر