کد خبر: 212367 A

رییس هیات مدیره نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس:

از این پس تبادلات نمایشگاهی بیشتری میان شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس و انجمن نمایشگاه‌های بین‌المللی جهان انجام می‌پذیرد.

رییس هیات مدیره نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس گفت: از این پس تبادلات نمایشگاهی بیشتری میان شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس و انجمن نمایشگاه‌های بین المللی جهان انجام می‌پذیرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های استان فارس، سیدمحمود موسوی در حاشیه بازدید از انجمن نمایشگاه‌های بین المللی جهان و گفتگوی چند ساعته با مقامات این نمایشگاه در پاریس اظهار داشت: نمایشگاه‌های بین المللی فرصتی برای رونق اقتصاد هر کشور است.

وی همچنین در حاشیه حضور در نمایشگاه هفته بارسلونا(LE MERACELER) در گفتگو با تلویزیون محلی کاتالونیا ضمن ابراز خرسندی از حضور در این رخداد فرهنگی اشاره داشتند که ما در بهار هفته شیراز را هر ساله برگزار می‌کنیم که می‌توان با گسترش روابط به نزدیکی فرهنگهای دو جامعه کمک کرد.

رییس هیات مدیره نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس ادامه داد: شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس نیز دارای ظرفیت و پتانسیل‌های خوبی است که می‌تواند با همکاری شرکت‌های مشابه خارجی رونق اقتصادی فارس را به همراه داشته باشد.

موسوی تصریح کرد: از این پس تبادلات نمایشگاهی بیشتری میان شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس و این انجمن انجام می‌پذیرد. مشاور اجرایی استاندار فارس در این نشست مشترک طرفین بر نقش و جایگاه ویژه ایران در برگزاری نمایشگاه‌های منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای تاکید کرد.

رییس هیات مدیره نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس همچنین ضمن اعلام آمادگی به منظور ارتقای سطح تعاملات دو جانبه تصریح کرد: شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس آمادگی هرگونه همکاری در زمینه‌های مرتبط با آموزش، بازاریابی و جذب سرمایه گذار در خصوص فعالیت‌های مرتبط با نمایشگاه بین المللی را دارد.

براساس این گزارش، مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس هم در بازدید از انجمن نمایشگاه‌های جهان و دیدار با قائم مقام ضمن ارایه خلاصه‌ای از فعالیت‌های نمایشگاه بین المللی فارس آمادگی این شرکت جهت عضویت در کمیته‌های تخصصی انجمن نمایشگاه‌های جهانی را اعلام کرد.

وی همچنین ضمن تشریح ظرفیت‌های موجود در فارس و ایران خواستار ارتقای سطح تعاملات بین طرفین شد.

در ادامه رییس مرکز تحقیقات و توسعه پایدار انجمن نمایشگاه‌های جهانی نیز ضمن تقدیر از زحمات شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس به عنوان یکی از پنج عضو ایرانی این انجمن اعلام کرد: ایران حایز رتبه نخست برگزاری نمایشگاه در منطقه خاور میانه و آفریقا است. در ادامه این نشست از طرف انجمن نمایشگاه‌های جهانی از شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس جهت عضویت در کمیته‌های تخصصی این انجمن دعوت به عمل آورد.

انجمن نمایشگاه‌های جهان(UFI) جهت هماهنگی بین شرکت‌های نمایشگاهی، آموزش، ایجاد فضا برای همگرایی و تبادل تجربیات تشکیل شده و مقر اصلی آن در پاریس است. این انجمن دارای ۶۴۱عضو از ۸۶کشور است. در ایران از ۳۲سایت نمایشگاهی در کشور تنها ۵شرکت جزو این انجمن جهانی هستند که یکی از آن‌ها شرکت نمایشگاهی بین المللی فارس است.

هیات ایرانی که گروه‌های نمایشگاهی از همدان و خوزستان نیز در این هیات بودند در ادامه با بازدید از نمایشگاه PARIS NORD VILLEPINTE EXHIBITION CENTER که نمایشگاه دوسالانه عینک SILMO در ۹سالن با زیربنای ۹۰۰۰۰مترمربع بوده بازدید کردند. در پایان سفر ۹روزه هیات ایرانی بازدید از محل برگزاری expo۲۰۱۵ میلان و دیدار با مسوولان تیم برگزاری این رویداد بزرگ پیرامون چگونگی همکاری بحثو تبادل نظر انجام پذیرفت.

هیات نمایشگاهی ایران در این سفر متشکل از مدیرعامل و هیات مدیره شرکت نمایشگاه‌های فارس، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت نمایشگاه‌های خوزستان و مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت نمایشگاه‌های همدان در مدت ۹روز با حضور در برنامه‌های هفته بارسلونا، بازدید از انجمن نمایشگاه‌های جهان(UFI) و ملاقات با مدیران آن، دیدار از نمایشگاه silmoو همچنین سومین نمایشگاه بزرگ جهان در میلان در راستای تقویت مناسبات بین نمایشگاهی میان شرکتهای ایرانی و اروپایی به بحثو تبادل نظر پرداختند.

ارتقای سطح استان فارس اقتصاد ایران بارسلونا جامعه جهان روابط عمومی مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر