کد خبر: 212362 A

فرماندار لامرد:

دبیر و هیات اجرایی خانه کارگر شهرستان‌های لامرد و مهر در نشستی صمیمی با فرماندار لامرد دیدار و گفتگو کردند.

دبیر و هیات اجرایی خانه کارگر شهرستان‌های لامرد و مهر در نشستی صمیمی با فرماندار لامرد دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد و مهر، دبیر و هیات اجرایی خانه کارگر شهرستان‌های لامرد و مهر در نشستی که به منظور بررسی مشکلات کارگری برگزار شد با نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان لامرد دیدار و گفتگو کردند.

عبدالرضا روحی با ارائه گزارشی از تشکیلات خانه کارگر افزود: تشکیلاتی که امروز در راستای ارائه خدمات صنفی به اقشار کارگری در این شهرستان راه اندازی شده است، می‌تواند به عنوان مشاور و بازوی راست فرمانداری در حل مشکلات کارگری به کار گرفته شود.

دبیر خانه کارگر لامرد و مهر با اشاره به روند توسعه صنعتی و افزایش جمعیت کارگری خاطرنشان کرد: امروز کارگران، خانه کارگر را به عنوان تکیه‌گاه و پشتیبان خود می‌دانند و دلیل آن هم ارائه خدمات صادقانه خانه کارگر در سطح این دو شهرستان بوده است.

وی تصریح کرد: خانه کارگر لامرد و مهر تا جایی که توانسته است در زمینه حمایت از این قشر زحمتکش به ادارات مشاوره داده است.

روحی بیان داشت: پتانسیل‌های خانه کارگر از هر جهتی در دو شهرستان بالا است و نیازمند آن است که مجموعه فرمانداری در حل این مشکلات و معضلات ورود و کمک کند.

وی با بیان عناوینی از مشکلات کارگری در منطقه بیان داشت: خدمات واحدهای خانه کارگر لامرد و مهر در حمایت از این قشر، روز به روز در حال افزایش است و تاکنون توانسته‌ایم با جذب جامعه کارگری به آنان خدماتی رفاهی، آموزشی و بیمه‌ای و.. را ارائه کنیم.

دبیر خانه کارگر لامرد و مهر افزود: خقیقتا با پتانسیل‌هایی که این تشکیلات در سطح منطقه دارا بوده است، ولی مسئولین امر با این تشکیلات ارتباطی نداشته و از این پتانسیل‌ها در حل مشکلات و معضلات کارگری به خوبی استفاده نکرده‌اند ولی خانه کارگر به وظیفه خود تا جایی که توانسته، عمل کرده است.

روحی با اشاره به اشتغال جوانان منطقه در صنایع پیش بینی شده، بیان داشت: نظارت بر صنایع پیش بینی شده که در آینده‌ای نزدیک در حال استقرار در منطقه هستند یکی از درخواست‌های جوانان جویای کار است که انشالله با تدابیر و مدیریت فرمانداری، کمیته‌ای اختصاصی تشکیل شود تا در گزینش نیرو‌ها وجذب نیروهای متخصص به مشکلی برخورد نکنیم.

وی تصریح کرد: وعده‌های مسئولین امر به کارگران، نه تنها محقق نگشت بلکه باعثبی‌اعتمادی این قشر شد و انتظار داریم که اشتباهات گذشته نه تنها دیگر تکرار نشود بلکه از فرصت‌های پیش رو به خوبی استفاده کنیم.

وی در ادامه با درخواست از فرماندار لامرد، گفت: انشالله از نزدیک با تشکیلات ارتباط برقرار کرده و بطور جدی مسائل کارگری این شهرستان را پیگیری کنید.

عبدالرضا روحی با بیان گزارشی از روند دریافت مجوز دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر لامرد، گفت: با پیگیری‌های دکتر موسوی، نماینده مردم شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، نیز بسیاری از اهداف جامعه کارگری محقق شده است.

در ادامه این نشست، فرماندار لامرد از حضور هیات اجرایی تشکیلات خانه کارگر لامرد و مهر و ارائه گزارش، تقدیر و تشکر کرد.

عبدالرضا منصوری گفت: اساسا هر تشکلی برای رسیدن به هویت و اهداف خود می‌بایست هم از نظر اجتماعی و هم از نظر صنفی مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه با تاکید بر اعلام حمایت همه جانبه از جامعه کارگری بیان داشت: خانه کارگر لامرد و مهر به این قدرت اجتماعی و صنفی دست یافته است.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان لامرد با ارائه پیشنهادی، افزود: برای اینکه بتوانیم هرچه سریع‌تر مشکلات کارگری را حل نماییم بهتر است که تشکیلات کارگری نیز درخواست‌های خود را اولویت بندی کرده تا بتوانیم طی زمان بندی بر اساس اولویت به هر یک از آن‌ها پرداخته شود.

در پایان نیز فرماندار لامرد گفت: انشاالله در نشستی با اعضای هیات اجرایی از تشکیلات خانه کارگر بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت واحد‌های تشکیلاتی خانه کارگر قرار خواهم گرفت.

در حاشیه این نشست نیز اعضای هیات اجرایی به خلاصه گزارشی از واحد‌های خانه کارگر پرداختند.

اشتغال افزایش جمعیت جامعه دولت فرماندار مجلس شورای اسلامی مشکلات نماینده مردم کارگر لامرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر