کد خبر: 201539 A

سید احمدرضا دستغیب:

اگر تنها اقدامی که طی سه‌سال آینده انجام می‌شود، ساخت تالار بزرگ مهر شیراز باشد، اقدامی درخور و ماندگار و شایسته قدردانی خواهد بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه جدی به ایجاد و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری از جمله ایجاد تالارهای تخصصی در استان فارس و شهر شیراز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سید احمدرضا دستغیب، شامگاه چهارشنبه، ۱۲ شهریور، در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل قدیم و جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: اگر تنها اقدامی که طی سه‌سال آینده انجام می‌شود، ساخت تالار بزرگ مهر شیراز باشد، اقدامی درخور و ماندگار و شایسته قدردانی خواهد بود.

وی با قدردانی از عملکرد مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، به مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد فارس توصیه کرد که به‌جای سخنرانی در این مراسم به ارزیابی مشکلات و نقاط ضعف عرصه فرهنگ و هنر فارس پرداخته و پس از آن در اولین نشست خبری، برنامه‌های دقیق خود را برای مردم اعلام کند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: باید وضعیت موجود در عرصه فرهنگ و هنر بدون سیاه‌نمایی یا بزرگ‌نمایی به اطلاع مردم رسانده شده و برنامه‌ها در این حوزه تبیین و مشخص شود.

وی با بیان اینکه برخی از عملکرد‌ها، در هر حوزه‌ای، اقدامات جاری محسوب شده و با تغییر مدیران تغییر چندانی در روند آن ایجاد نمی‌شود، گفت: این استان با این همه ظرفیت از داشتن یک زیرساخت مناسب فرهنگی و هنری محروم است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سال‌ها است کلنگی برای احداثتالار بزرگ شهر به زمین خورده اما به سرانجام نرسیده است، اگر همین یک اقدام به نتیجه برسد، عملکرد ماندگاری برای مدیر فرهنگ و ارشاد خواهد بود.

دستغیب همچنین گفت: حال که دولت در خصوص تدوین آیین‌نامه‌ای برای برگزاری مراسم‌های تودیع و معارفه تدوین و در راستای کاهش زمان این گونه مراسم اقدامی نمی‌کند، پیشنهاد می‌دهم که مجلس به موضوع ورود کند.

احمدرضا دستغیب استان فارس تودیع و معارفه دولت رییس مجلس فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی و هنری کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مراسم تودیع و معارفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر