کد خبر: 201538 A

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

فارس دیار شعر، ادب، فرهنگ، هنر و مهد تمدن و فرهنگ ایران اسلامی است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب که فرهنگ و هنر نباید به عنوان یک ابزار در اختیار سیاست قرار گیرد تاکید کرد هیچگاه نباید فرهنگ و هنر را سیاسی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، حسین نوش آبادی که شامگاه چهارشنبه در مراسم معارفه مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس سخن می‌گفت با تاکید بر این نکته که باید قداست حوزه فرهنگ و هنر در کشور حفظ شود، افزود: در این حوزه نباید به مباحثشخصی و یا حزبی توجه داشت بلکه باید از داشته‌ها به درستی استفاده شود.

وی جهت گیری و انتخاب مدیران را در وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی غیر سیاسی دانست و افزود: ممکن است گرایشی وجود داشته باشد ولی ملاک انتخاب مدیر هیچگاه سیاسی نیست.

نوش آبادی تاکید کرد: نباید پای سیاست را به فرهنگ و هنر باز کرد زیرا در حوزه سیاست افراد زیادی فعال هستند اما بخش فرهنگ و هنر غریب است.

وی افزود: فرهنگ و هنر مقوله مقدسی است که نباید آلوده به مباحثسیاسی شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با تاکید بر این نکته که درحوزه فرهنگ و هنر باید از افراط و تفریط، نگاه ولنگارانه و متحجرانه دور بود و به اعتدال توجه داشت، افزود: مدیر حوزه فرهنگ باید منعطف باشد با همگان مشورت و با قاطعیت اقدام کند و هیچگاه گرفتار حاشیه نشود.

وی با بیان اینکه استان فارس دارای جایگاه والایی در فرهنگ ایران است، گفت: فارس دیار شعر، ادب، فرهنگ، هنر و مهد تمدن و فرهنگ ایران اسلامی است.

استان فارس ایران ایران اسلامی تمدن شعر فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و هنر معارفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر