کد خبر: 197584 A

مشاور استاندارفارس در امورvجوانان:

فارغ از هرگونه تعارفی و به دلیل قداست ورزش سوارکاری به لحاظ تاکید دین مبین اسلام در خصوص آن، ورزشکاران این رشته ورزشی از خصلت‌های پهلوانی بهره مندهستند.

مشاور استاندارفارس در امور جوانان گفت: باید از فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصی در ورزش استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، بهزاد حاجات نیا که در حاشیه دیدار و رییس فدراسیون و اعضای هیات رییسه هیات سوارکاری استان با وی سخن می گفت، افزود: فارغ از هرگونه تعارفی و به دلیل قداست ورزش سوارکاری به لحاظ تاکید دین مبین اسلام در خصوص آن، ورزشکاران این رشته ورزشی از خصلت های پهلوانی بهره مندهستند.

وی پتانسل های استان فارس رابه عنوان یک استان ۴ فصل و شهر شیراز را به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) و پایتخت فرهنگی ایران برای توسعه ورزش هایی نظیر رشته های مختلف سوارکاری منحصر به فرد دانست و افزود: این استان باید در برنامه ریزی های فدراسیون به صورت ویژه دیده شود.

حاجات نیا با اشاره به پیشنهاد میزبانی استان فارس در رشته استقامت در این رشته ورزشی گفت: مجموعه استانداری با تمام توان از برگزاری و میزبانی مسابقات ملی و بین المللی در شهرستان های مختلف استان حمایت می کند.

مشاور استاندار فارس با اشاره به تلاش برای افزایش سهم هیات سوارکاری استان از زمین درنظر گرفته شده در مجموعه دهکده المپیک گفت: در این طرح جامع ۹ هکتار زمین برای هیات سوارکاری درنظر گرفته شده است که این زمین باید به لحاظ کمی افزایش و به حدود ۱۷ هکتار برسد.

حاجات نیا ادامه داد: با افزایش این مقدار زمین و با استفاده از توان بخش خصوصی می توان امیدوار بود مجموعه ورزش فارس درآینده صاحب یک مجموعه استاندارد در این رشته ورزشی باشد.

وی با تاکید مجدد به توجه ویژه دین مبین اسلام به این رشته ورزش پیشنهاد کردفدراسیون سوارکاری، برای فراگیر شدن این رشته ورزشی تعاملاتی را با وزارت آموزش و پرورش داشته باشد.

استان فارس استاندارد المپیک اهل بیت ایران بخش خصوصی پایتخت دین مبین اسلام سرمایه گذاری بخش خصوصی وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر