کد خبر: 182375 A

دبیر اجرایی خانه کارگر لامرد و مهر مطرح کرد؛

وضعیت بیکاری و بیشتر معضلات اجتماعی در منطقه لامرد و مهر ناشی از بکارگیری و استخدام نیروهای غیر بومی و عدم استفاده از پیمانکاران بومی می باشد. حضور نیروهای غیربومی در لامرد و مهر قطعا پیامدهای مثبت و منفی را به همراه داشته است.

دبیر خانه کارگر مهر و لامرد عدم بکارگیری نیروهای بومی در شرکت ها و صنایع شهرستان های لامرد و مهر را مصداق چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است دانست و افزود: وقتی بحثمشکلات اجتماعی لامرد و مهر مطرح می شود معمولا یکی از عمده ترین عوامل آن حضور و هجوم غیربومی ها قلمداد می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد و مهر، عبدالرضا روحی با طرح این سوال که وجود نیروهای غیربومی فرصت است یا تهدید افزود: واقعیت این است که وجود صنعت نفت و گاز باعثشده است که هزاران نفر نیروی غیر بومی در قالب کارگر ساده، نیمه ماهر و مهندس تکنیسین وارد منطقه شوند.

عبدالرضا روحی با اشاره به اینکه درصدی از نیروهای غیربومی با خانواده خود در این منطقه ساکن شده اند گفت: قطعا با توجه به دیدگاه نسبتا منفی موجود در این زمینه نیز سوالاتی به ذهن می آید که آیا کسانی که این حضور را تهدید می دانند برای کاهش این تهدیدها نیز تدابیری اندیشیده اند.

فعال کارگری ادامه داد: حضور بسیاری از این نیروها به عدم پیش بینی نیازها و نداشتن برنامه ها برای منطقه و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بر می گردد.
دبیر خانه کارگر لامرد و مهر با انتقاد از تداوم جذب نیروهای غیربومی افزود: حضور نیروهای غیربومی در لامرد و مهر قطعا پیامدهای مثبت و منفی را به همراه داشته است.

وی گفت: افزایش ناگهانی جمعیت و عدم توسعه زیرساخت ها، وجود تنوع فرهنگی نیروهای غیربومی در مقابل فرهنگ بومی منطقه، افزایش سه برابری جمعیت مردان نسبت به زنان، کاهش اهمیت به امنیت اجتماعی، کاهش قدرت خرید بومی ها نسبت به نیروهای غیربومی با توجه به دریافت حقوق ماهانه آنها و رونق کسب و کار و رقابت در بین بازار کار و… را می توان از جمله پیامدهای منفی و مثبت حضور جمعیت غیر بومی نام برد.

دبیر خانه کارگر لامرد و مهر در ادامه وضعیت بیکاری و بیشتر معضلات اجتماعی در منطقه لامرد و مهر را ناشی از دو عامل دانست و گفت: بکارگیری و استخدام نیروهای غیر بومی و عدم استفاده از پیمانکاران بومی سبب این مشکلات شده است.
وی با تاکید بر مزایای استفاده از نیروی انسانی و پیمانکاران بومی تصریح کرد و افزود: اگر سرمایه نیروی انسانی و پیمانکاران بومی در منطقه به گردش درآید قطعا رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

روحی افزود: از طرفی دیگر مالیات های پرداختی این پیمانکاران در منطقه برای توسعه این دو شهر صنعتی به کار گرفته می شود که متاسفانه با بکارگیری مدیران غیربومی نیز آنان در حفظ داشته های منطقه کارآیی لازم را ندارند.

عبدالرضا روحی از بکارگیری نیروهای غیر بومی در شرکت های بزرگ کارگری ابراز نگرانی کرد و گفت: این شرکتها به نوعی آرزوی جوانان برای دستیابی به شغل مورد نظر خود می باشد چه بسا که بسیاری از فرصت های شغلی به نیروهای غیر بومی می رسد و آنان در نهایت زمینه ساز حضور اقوام، دوستان و آشنایان خود می شوند در حالیکه جوانان فارغ التحصیل و متخصص منطقه بیکار هستند.

فعال کارگری با تاکید بر اینکه اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید نیازمند مدیران عمل گرا است افزود: تعریف و تمجید آقایان مسئول از مردم لامرد و مهر و عالم پرور خواندن این دیار هم ظاهرا بیشتر از آنکه سخنی برخواسته از اعتماد باشد بلکه از جنس شعار هایی است که سیاسیون در عالم سیاست سر می دهند.

وی گفت: گویی انجام امورات اداری مردم آنچنان پیچیده و مشکل هستند که آنگاه از عهده هیچ فرد بومی بر نمی آید و باید دست به دامان نیروهایی خارج از شهر شوند واین درحالی است که در شهرستانهای لامرد و مهر بیش از دهها و شاید صدها لیسانس و فوق لیسانس و نیروی متخصص و متعهد بیکار وجود دارد.

عبدالرضا روحی در پایان با تاکید بر شفاف سازی مسئولین با دخالت در جذب نیروهای غیربومی تصریح کرد و گفت: بنا بر گزارشاتی که به این نهاد کارگری رسیده است چندی پیش شاهد جذب نیروهای غیر بومی خدماتی در بعضی از شرکت ها بودیم که گفته می شود با دستور مستقیم برخی مدیران بکار گرفته شده اند.

بیکاری رقابت سرمایه فارغ التحصیل کسب و کار مالیات مسجد نفت و گاز نیروی انسانی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر