کد خبر: 173007 A

با سخنرانی شاگرد مبارز امام خمینی؛

مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) با حضور و سخنرانی یار دیرین امام خمینی و مبارز انقلابی حجت الاسلام سید رضی حسینی المدنی در شهرستان مهر برگزار می شود.

مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) با حضور و سخنرانی یار دیرین امام خمینی و مبارز انقلابی حجت الاسلام سید رضی حسینی المدنی در شهرستان مهر برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد و مهر، دبیر ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) با اعلام این خبر گفت: این مراسم به مناسبت فرارسیدن ۱۴ خردادماه، سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و همچنین فرا رسیدن سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد توسط ستاد بزرگداشت این شهرستان برگزار می‌شود.

احمد امینی در بخش دیگری از صحبت هایش از رشادت های روحانیون و مردم انقلابی شهرستان مهر یاد کرد و گفت: قطعا نقش مردم و روحانیون و خانواده های معظم و معزز شهدا در این شهرستان که نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته اند به فراموشی سپرده نخواهد شد.

وی به سه عامل ایمان، وحدت مردم و رهبری در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: امروز اندیشه امام و رهبری در این شهرستان همیشه زنده خواهد بود چرا که این مردم برای حفظ انقلاب و نظام خونها داده اند.

امینی با بیان این مطلب که سخنران این مراسم حجت الااسلام سید رضی حسینی است افزود: این روحانی متولد اشکنان دوران تحصیلات حوزوی را در شهرهای مقدس قم و نجف اشرف گذرانده است و سالها شاگرد حضرت امام خمینی(ره) بوده و پیش از انقلاب به علت مبارزه با رژیم طاغوت، مدتها در زندان قصر رژیم شاهنشاهی در حبس و تحت شکنجه های دژخیمان رژیم قرار گرفته است و از سال ۱۳۵۶ هدایت طیف انقلابی مردم منطقه اشکنان را بر عهده داشته است.

وی ادامه داد: سید رضی حسینی بیش از ۱۵ سال به عنوان امام جمعه بخش اشکنان فعالیت گسترده ای در این بخش محروم داشته و اماکن فرهنگی و تربیتی فراوانی مانند مدارس، حسینیه ها و مساجد و بسیاری از ادارات بخش اشکنان همچنین بیمارستان بعثت شهر اشکنان به همت ایشان و پشتوانه خیر اندیشان را بنا نهاده است.

گفتنی است این مراسم در روز چهارشنبه(۱۴ خرداد) راس ساعت ۱۰ صبح در مسجد ولیعصر(عج) شهرستان مهر برگزار خواهد شد.

حجت الااسلام سیدرضی حسینی در دور سوم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم لامرد در مجلس شورای اسلامی بوده است.

ارتحال امام خمینی امام جمعه امام خمینی امام و رهبری انقلاب اسلامی ایران انقلاب و نظام بیمارستان خانواده قم مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر