کد خبر: 164840 A

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان فارس خبرداد:

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان فارس از برگزاری دو نشست تخصصی در حاشیه برگزاری جشنواره شعر پریشان در شیراز خبر داد.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان فارس از برگزاری دو نشست تخصصی در حاشیه برگزاری جشنواره شعر پریشان در شیراز خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی جشنواره شعر پریشان، حسینعلی براهیمی کارنامی گفت: نشست تخصصی اول با حضور جوامع محلی و رسانه هاست که با عنوان تعامل رسانه‌ها و جوامع محلی در حفاظت از محیط زیست برگزار می‌شود که طی آن به چگونگی حفاظت و احیاء تالاب‌ها همچنین نحوه تعامل رسانه‌ها با جوامع محلی پرداخته خواهد شد.

وی ادامه داد: در نشست دوم نیز با حضور اهالی فرهنگ و ادب و همچنین دست اندرکاران محیط زیست، «تاثیر هنر بر جلب مشارکت جوامع محلی برای حفظ محیط زیست» بررسی خواهد شد.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان فارس با تاکید بر اینکه با این نشست‌ها سعی می‌شود به مقوله محیط زیست در جوامع محلی با دیدگاه فنی و تخصصی پرداخته شود، افزود: زمان برگزاری این نشست‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره شعر پریشان بیان کرد: این جشنواره که از هفته پیش آغاز شد، کار خود را با اعلام فراخوان شروع کرده و علاقمندان می‌توانند اشعار خود را در هر قالب شعری برای جشنواره ارسال کنند.

کارنامی ادامه داد: علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی اداره کل محیط زیست استان فارس به آدرس fars. doe. ir ثبت نام کرده و اشعار خود را ارسال کنند.

وی تصریح کرد: متقاضیان شرکت در جشنواره شعر پریشان می‌توانند آثار خود را به آدرس‌ای میل درج شده در سایت سازمان ارسال و هم به صورت پستی نسبت به ارسال اثر خود اقدام کنند.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان فارس گفت: احساس دوستداران محیط زیست درباره تالاب بین المللی پریشان، راهکارهای احیاء دریاچه پریشان، خشکی پریشان و مهاجرت پرندگان از تالاب، امید به آینده پریشان و تنوع زیستی در تالاب پریشان ازجمله محورهای جشنواره شعر پریشان است.

نخستین جشنواره شعر پریشان توسط سازمان حفاظت از محیط زیست استان فارس و خبرگزاری مهر و با همکاری جوامع محلی شهرستان کازرون ازجمله موسسه ۱۳ فروردین آغاز شده و مراسم اختتامیه جشنواره نیز با معرفی و تقدیر از برگزیدگان روز ۲۲ خرداد ماه در دفتر خبرگزاری مهر در شیراز برگزار می‌شود.

استان فارس پرندگان تالاب حفاظت از محیط زیست دوستداران محیط زیست رسانه روابط عمومی شعر مهاجرت هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر