کد خبر: 164486 A

استاندار فارس:

زنان در عرصه های مختلف نظیر دوران انقلاب، دفاع مقدس و سازندگی نقشی تاثیرگذار داشتند ودر عرصه های مختلف نشان داده اند که می توانند به منظور دستیابی به اهداف و آرمان های انقلاب به کشور و نظام کمک کنند.

به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و با هدف تجلیل از مقام زن و به همت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری همایشی با حضور استاندار فرهیخته فارس وبیش از ۳۰۰ نفر از بانوان شاغل استانداری و سازمان ها و اداره ها و نماینده تشکل های غیر دولتی برگزار شد.

به گزارش خبرنگارایلنااز شیراز، استاندار فارس در این مراسم اظهار داشت: مهم ترین هدف از برگزاری این چنین همایش هایی، درس آموزی و الگوگیری از کسی است که این روز به نام او مزین شده است.

سیدمحمداحمدی ضمن بزرگداشت یاد آیت الله سید محمد مهدی دستغیب، از مدیر کل دفتر بانوان وخانواده استانداری خواست که راه پدر را ادامه دهد.

و ی ضمن ابراز رضایت از فعالیت های دفتر بانوان وخانواده استانداری ابراز امیدواری کرد که با تدوین برنامه های مناسب شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

در ادامه مدیرکل دفتر بانوان استانداری اظهار داشت: زنان در عرصه های مختلف نظیر دوران انقلاب، دفاع مقدس و سازندگی نقشی تاثیرگذار داشتند ودر عرصه های مختلف نشان داده اند که می توانند به منظور دستیابی به اهداف و آرمان های انقلاب به کشور و نظام کمک کنند.

سیده معصومه دستغیب افزود: حضرت زهرا(س) دارای چه ویژگی هایی است که نسل جوان باید با آنان آشنا و برای الگوسازی آن تلاش نمایند اگرچه نظام آموزشی دانشگاه و آموزش و پرورش برای معرفی مهم ترین الگوی بانوان جدی وارد عمل نشده اند اما باید به شکل طرح هایی در کنار دوره های آموزشی ضمن خدمت اداره ها و ساعت های اوقاف فراغت بحثکارگاه های آموزشی را راه اندازی کرد.

وی ادامه داد: توسعه پایدار به‌عنوان یکی از بسترهای تعالی و رشد انسان، آنگاه می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد که با یاری و مشارکت همه گروه‌های اجتماعی و برای همه آنان انجام شود که در این میان زنان نیز به عنوان بخش عظیمی از جامعه نقش آفرینی می کنند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس تصریح کرد: زنان به دلیل ارتباط مستقیم با جوانان، نوجوانان و کودکان و نیز تأثیر شگرف بر جامعه، از مهم‌ترین و مؤثرترین گروه‌های اجتماعی به شمار می‌آیند که باید مورد توجه برنامه ریزان قرارگیرند

وی با بیان این که شخصیت حضرت فاطمه(س) الگویی بسیار والا در تمام ابعاد برای همه بانوان است، اظهار داشت: مشاوران و مربیان تربیتی جامعه باید تلاش کنند درس های زندگی این بانوی بزرگ تاریخ را معاصر سازی کرده و به نسل جدید منتقل کنند.

دستغیب حضرت زهرا(س) را دارای ویژگی های کمیابی همچون قانع ترین، صبورترین و شکورترین مادر دانست و افزود: ویژگی های کمیاب حضرت زهرا(س) باید به عنوان سرفصل های آموزشی تدوین شده و به نسل های جدید معرفی شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با اشاره به این که مزد رسالت پیامبر اکرم(ص) تنها به اظهار علاقه زبانی نیست، افزود: تأسی به سیره زندگی ائمه اطهار(ع) و حضرت زهرا(س) به عنوان عفیف ترین، با حیاترین و مبارزترین مادر جهان می تواند جامعه را به سعادت برساند.

دستغیب در پایان تاکید کرد: تلاش می کنیم در برنامه هایی که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(س) برگزار می شود، شخصیت والای آن حضرت و سیره زندگانی ایشان به ویژه در زمینه حفظ و تحکیم بنیان خانواده برای مخاطبان تبیین شود.

آرمان های انقلاب آموزش و پرورش انقلاب جامعه حضرت فاطمه خانواده دفاع مقدس زنان کودکان مردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر