کد خبر: 156127 A

پاکسازی شهر شیراز از معتادان و متکدیان در ایام نوروز؛

جمع آوری معتادان پرخطر و متکدیان از سطح شهر و اعزام آنان به مرکز نگهداری و درمان معتادان و اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب های اجتماعی از دیگر ویژگی های نوروز امسال بوده است که به خوبی صورت پذیرفت.

ایلنا: فرماندار شهرستان شیراز گفت: در ایام نوروز معتادان، متکدیان و ولگردان از سطح شهر شیراز جمع آوری شدند.

به گزارش خبرنگار " ایلنا " ازشیراز، " مصطفی امیری " در جریان بازدید از اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب های اجتماعی شیراز ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های خوب این اداره به منظور ساماندهی متکدیان و معتادان در ایام نوروز اظهار داشت: جمع آوری معتادان پرخطر و متکدیان از سطح شهر و اعزام آنان به مرکز نگهداری و درمان معتادان و اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب های اجتماعی از دیگر ویژگی های نوروز امسال بوده است که به خوبی صورت پذیرفت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ایام نوروز و حضور گردشگران و زائران در شهر شیراز کارگروه ویژه ای متشکل از فرمانداری شیراز، شهرداری، اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اداره بهزیستی و نیروی انتظامی تشکیل گردید و مقرر شد در ایام نوروز معتادان و متکدیان از سطح شهر شیراز جمع آوری و ساماندهی شوند که خوشبختانه با همکاری بسیار خوب دستگاه های مربوطه این اقدام عملی گشته و در حال حاضر هیچ معتاد و متکدی در سطح شهر شیراز نیست.

فرماندار شیراز ادامه داد: ادارات ذیربط با تشکیل اکیپ هایی تمامی معتادان و متکدیان و ولگردها را از سطح شهر شیراز جمع آوری نموده اند که می توان گفت برای اولین بار هیچ متکدی در سطح شهر مشاهده نمی شود.

امیری افزود: با تاکیداستاندار فارس و با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، دستگاه محترم قضایی، اداره کل بهزیستی فارس، پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، شهرداری شیراز، دانشگاه علوم پزشکی و دیگر دستگاه های مرتبط؛ اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب های اجتماعی از تاریخ ۲۹ اسفند ۹۲ اقدام به جمع آوری متکدیان و همچنین پذیرش معتادان پرخطر و کارتون خواب نمود که این امر علاوه بر ارتقاء امنیت شاهد افزایش سطح رضایتمندی شهروندان عزیز شیرازی و مسافران نوروزی از این اقدام بوده ایم؛ که این طرح بعد از ایام نوروز نیز با قوت بیشتری ادامه خواهد داشت.

رئیس ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان شیراز ضمن ابراز امیدواری از اجرای این طرح در ایام دیگر سال نیز گفت: فرمانداری شیراز با همکاری دستگاه های مربوطه به صورت ویژه در این زمینه ورود خواهد کرد و چهره شهر شیراز را از وجود متکدیان و معتادان پاک خواهیم نمود و سعی داریم شهر شیراز را که نام سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران را دارد به جایگاه واقعی خود برسانیم.

آسیب های اجتماعی اهل بیت ایام نوروز بهزیستی پلیس مبارزه با مواد مخدر درمان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرداری معتاد نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر