کد خبر: 156117 A

شهردار شیراز:

برای ایجاد اشتغال، راهی نداریم جز آن که صنعت گردشگری را در شیراز تقویت کنیم.

ایلنا: شهردار شیراز گفت: در راستای دستیابی به اقتصاد پویای شهری، برنامه‌ریزی برای پذیرش حداقل ۱۵۰ هزار توریست خارجی در این شهر ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار " ایلنا " ازشیراز، " علیرضا پاک فطرت " اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال، راهی نداریم جز آن که توریسم را در شیراز تقویت کنیم.

وی افزود: شهرداری کار خود را در زمینه ایجاد شرایط پذیرش توریست انجام می‌دهد و شیراز از نظر زیبایی، نظافت، منظر شهری، المان‌ها و فضای سبز در سه سال گذشته دچار تحول شده است.

" پاک فطرت " ادامه داد: جای تاسف دارد که از این هزینه که برای زیبایی و پویایی شیراز شده و این که در کشور و حتی دنیا زبانزد است، درآمد چندانی کسب نمی‌شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، اضافه کرد: برای تحقق صحبت‌های مقام معظم رهبری باید با عزم ملی کار کنیم و ناهماهنگی‌های موجود در زمینه مسائل مختلف را برطرف کنیم.

شهردار شیراز تصریح کرد: لازم است که حداقل معادل ۱۰ درصد جمعیت شیراز یعنی ۱۵۰ هزار نفر، به طور دائم توریست خارجی داشته باشیم.

وی با بیان این که در برخی شهرهای جهان معادل جمعیت شهر توریست وارد می‌شود، خاطرنشان کرد: لازم است برنامه میان مدت این شهر را طوری تنظیم کنیم که همواره آمادگی پذیرش حداقل ۱۵۰ هزار توریست خارجی وجود داشته باشد.

علیرضا پاک فطرت بر وجود ظرفیت لازم برای پذیرش این تعداد توریست در شیراز تأکید کرد و افزود: اگر این ۱۵۰ هزار گردشگر هر کدام پنج شغل ایجاد کند، مشکل بیکاری در فارس برطرف می‌شود.

وی افزود: شهرداری شیراز در حال حاضر پروانه ساخت هتل را رایگان صادر کرده و بحثرینگ‌های ترافیکی، سیستم حمل و نقل عمومی و قطار شهری را از منظر جذب توریسم پیش می‌برد.

علیرضا پاک فطرت اضافه کرد: اگر افق فعالیت خود را برای جذب توریست خارجی تنظیم کنیم به طور طبیعی توریست داخلی نیز در پی آن خواهد آمد.

وی با بیان این که شیراز پتانسیل فرهنگی، درمانی و مذهبی لازم برای جذب توریسم را دارد، گفت: اگر سرمایه‌گذاران عزم و هماهنگی مسئولان را در زمینه جذب توریست باور کنند، وارد میدان شده و در بحثساخت هتل‌های بزرگ و زیبا و مراکز گردشگری و تفریحی مناسب جهش رخ می‌دهد

اقتصاد ایجاد اشتغال بیکاری جهان حمل و نقل عمومی زیبایی سرمایه گذاران صنعت گردشگری مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر