کد خبر: 138551 A

پیشنهاد پاک مدیرکل حفاظت از محیط زیست فارس؛

اگر هر کدام از ما هنگام تولد فرزندمان، یک نهال بکاریم، این نهال همراه با کودک ما رشد می‌کند و یک خاطره خوب برای پدر و مادر و فرزند به‌وجود می‌آورد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس با ارائه پیشنهاد کاشت یک درخت به مناسبت ثبت هر ازدواج یا تولد نوزاد در فارس گفت: اگر هر کدام از ما هنگام تولد فرزندمان، یک نهال بکاریم، این نهال همراه با کودک ما رشد می‌کند و یک خاطره خوب برای پدر و مادر و فرزند به‌وجود می‌آورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، حسین‌علی ابراهیمی‌ کارنامی امروز سه‌شنبه اول دی‌ماه در حاشیه برگزاری مراسم هفته هوای پاک در جمع خبرنگاران گفت: کنار این اقدام می‌توان کاشت درخت را از سوی پسر و دخترانی که ازدواج می‌کنند، به‌عنوان یک سنت نیکو رواج داد.

وی نقش درخت را در تلطیف هوا، نشست گرد و غبار و سلامت روحی جامعه، تاثیر گذار دانست و افزود: توجه به درخت و توسعه سرانه فضای سبز، موجب نشاط و شادابی در اجتماع خواهد شد.

ابراهیمی‌کارنامی در ادامه و در ارائه پیشنهاد خود پا را فرا‌تر گذاشت و ایده تبدیل گورستان به باغ را مطرح کرد و افزود: می‌توان در گورستان نیز به‌ جای سنگ قبر و سیمان و سنگ، به یاد هر عزیزی که از دست می‌دهیم، ‌ یک درخت بکاریم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس خاطرنشان کرد: اگر سنت کاشت درخت، به هر بهانه‌ای رواج پیدا کند، سرانه فضای سبز در محیط‌های شهری به سرعت افزایش خواهد یافت.

ازدواج استان فارس پدر و مادر تولد حفاظت از محیط زیست حفاظت محیط زیست رشد سلامت گرد و غبار گورستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر