خبرگزاری کار ایران

| 00:43   
کد خبر : ۱۳۶۹۷۵۷
در بازدید از روند اجرای طرح بهارنکو مطرح شد؛

تلاش مجموعه‌ای جوان و نخبه در راستای جوانی جمعیت فارس

معاون بهداشت، معاون فرهنگی و مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی به منظور شناخت و آشنایی با روند کار بهارنکو جهت اجرای طرح بهارنکو در استان خود از این مرکز بازدید کردند.

تلاش مجموعه‌ای جوان و نخبه در راستای جوانی جمعیت  فارس

به گزارش ایلنا به  نقل از گروه موسسات دانش بنیان خانواده بهارنکو،  معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در این بازدید با بیان اینکه در راستای جوانی جمعیت یکی از بهترین اقداماتی که می‌شود انجام داد الگو برداری از نمونه های موفق جوانی جمعیت در سطح کشور است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز مخصوصاً نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه طی ۲۰ سال اخیر اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است.

رضا جعفری با اشاره به اینکه طی بازدیدی که داشتیم موفقیت هایی که در این زمینه کسب شده را شاهد بودیم، عنوان کرد: امیدوار هستیم که بتوانیم از تجربیات دانشگاه علوم پزشکی شیراز استفاده و در استان خودمان جهت اجرایی کردن این طرح موفق پایه ریزی و برنامه ریزی کنیم و این پیوند را با دانشگاه داشته باشیم تا بتوانیم به جوانی جمعیت بیش از پیش بپردازیم.

در ادامه مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه اظهار کرد: موسسه بهارنکو دانشگاه علوم پزشکی شیراز و استان فارس بر اساس مشکلاتی که در جامعه بوده شکل گرفته و نشان می‌دهد که نسبت به این مشکلات بی تفاوت نیست.

طاهری با اشاره به مسئله محور کار کردن بهارنکو، افزود: این طرح سعی کرده تا به مسائلی که در استان فارس مشکل ساز بوده بپردازد و از تمامی ظرفیت‌های جامعه نخبگانی و جوان و مجموعه های دیگر که می‌توانستند برای حل مسائل استان فارس اقدامی کنند به خوبی بهره‌مند شود.

وی افزود: اقدامات فرهنگی در استان فارس با خلاقیت و هنر انجام پذیرفته که زیبایی و اثربخشی کار را دو چندان کرده است. 

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه اضافه کرد: آمار و عددها نشان می‌دهد طی این مدتی که موسسه بهارنکو در استان فارس فعالیت‌ خود آغاز کرده تاثیر بسیار زیادی داشته است.

طاهری عنوان کرد: طرح بهارنکو قابلیت این را دارد که در سایر استان‌ها فعالیت کند و کاری که در استان فارس انجام شده در سایر استان‌ها نیز انجام پذیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز