کد خبر: 117412 A

زنگ خطر در فارس به صدا درآمد؛

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزآباد در استان فارس گفت: یک مرد تبعه افغانستان که به‌شکل غیرمجاز وارد ایران شده بود، در این شهرستان بر اثر ابتلا فوت کرد.

ایلنا: سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزآباد در استان فارس گفت: یک مرد تبعه افغانستان که به‌شکل غیرمجاز وارد ایران شده بود، در این شهرستان بر اثر ابتلا فوت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، دکتر خدابخش چگینی امروز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این فرد شش روز قبل به ایران وارد و در فیروزآباد ساکن شده بود.

وی اضافه کرد: این فرد که «ایشان چگینی» نام داشت، ۵۲ ساله بود و در تاریخ ۳۰ مهرماه، به شکل غیرقانونی و از طریق مرز سراوان به ایران وارد شده بود.

چگینی گفت: این فرد از طریق مسیر بندرعباس - داراب با هدف شاغل شدن در کوره‌آجرپزی به فیروزآباد سفر کرده و در تاریخ سوم آبان‌ماه پس از مراجعه به بیمارستان حضرت قائم(عج) این شهرستان، با تشخیص وبا، بستری و تحت درمان قرار گرفته بود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد، گفت: این بیمار روز ششم آبانماه ساعت ۱۹ براثر شدت بیماری، فوت کرد.

پیش از این معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اعلام اینکه تنها دو مورد وبا در سطح استان فارس مشاهده شده است، از وجود یک بیمار مبتلا در فیروزآباد خبر داده و تاکید کرده بود که تمام اطرافیان و بستگان این بیمار، غربالگری شده‌اند و همگی سالم هستند.

استان فارس افغانستان ایران بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی درآمد درمان شبکه بهداشت و درمان فوت معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر