کد خبر: 117295 A

پس از ابلاغ سهمیه استان ازسوی سازمان دانش آموزی کشورو براساس امتیاز بندی از نفرات برگزیده برای اعزام دعوت می‌شود.

ایلنا: رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس از آغاز ثبت نام دوازدهمین اعزام دانش آموزان پسر مقطع متوسطه به عمره خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، محمدعلی چوبینی با بیان اینکه از ابتدای آبان‌ماه، متقاضیان شرکت در عمره دانش‌آموزی با مراجعه به آموزشگاه‌های خود امکان ثبت‌نام را پیدا کرده‌اند، گفت: پس از ابلاغ سهمیه استان ازسوی سازمان دانش آموزی کشورو براساس امتیاز بندی از نفرات برگزیده برای اعزام دعوت می‌شود.

چوبینی یکی از رسالت‌های نظام تعلیم و تربیت، اشاعه فرهنگ دینی به قشر دانش آموز است از این رو سازمان دانش آموزی از ابتدای فعالیت‌های خود تاکنون در این زمینه اقدامات چشمگیری انجام داده است که از جمله آن می‌توان به برگزاری مراسم‌های اعتکاف دانش آموزی، عمره دانش آموزی، عرفه دانش آموزی و.. اشاره کرد.

رئیس سازمان دانش آموزی فارس افزود: امسال نیزهمچون گذشته برنامه اعزام دانش آموزان به عمره در دست اقدام است و هم اکنون فراخوان ثبت نام دانش آموزان پسر به تمامی مدارس استان ابلاغ شده است.

چوبینی در خصوص کیفیت بخشی به خدمات دانش آموزی گفت: تا سال گذشته به ازای هر ۲۵ دانش آموز یک مربی برای مناسک اعزام می‌شد اما امسال در نظر است به منظور کیفیت بخشی و مدیریت هرچه بهتر کاروان‌ها حج عمره به ازای هر ۱۶ نفر دانش آموز یک مربی اعزام کرد.

رئیس سازمان دانش آموزی فارس درخصوص شرایط متقاضیان ثبت نام گفت: نخبگان قرآنی و اعضای تشکل‌های دانش آموزی اعم از(بسیج، پیشتازان، انجمن اسلامی، خبرگزاری پانا، اعضای جامع دانش آموزی، نمایندگان مجلس شورای دانش آموزی و اعضای هلال احمر) در اولویت اعزام خواهند بود.

بسیج تعلیم و تربیت دانش آموز دانش آموزان مجلس شورای نخبگان هلال احمر دانش فراخوان آموزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر