کد خبر: 195102 A

استاندار لرستان؛

امروز اقتصاد ما یک اقتصاد بانک محور است که اگر بانک‎‌ها نیز این امر را قبول دارند، باید نقش خود را به خوبی انجام و با بخش خصوصی سخت‎گیرانه عمل نکنند و تمام سعی خود را برای باز کردن گره‎های بخش خصوصی به کار بگیرند.

استاندار لرستان گفت: ما باید زمینه فراهم کردن حضور بخش خصوصی و سرمایه‎گذاران خارجی را به استان فراهم کنیم تا لرستان هر روز آباد‌تر شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم‎آباد، هوشنگ بازوند در کارگروه اشتغال در لرستان اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از زیرساخت‎های استان، توسعه و فعال شدن پروازهای فرودگاه است، بنابراین ما نیز به دنبال فعال کردن پروازهای متنوع در فرودگاه استان هستیم.

وی عنوان داشت: فرودگاه خرم‎آباد که در سال‎های گذشته تعطیل بوده خوشبختانه امروز جز ۱۶ فرودگاه فعال و مجهز کشور است که استقبال خوبی از سوی مسافران از آن می‌‎شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: به دنبال راه‎اندازی خرم‎آباد به عسلویه هستیم که به علت اینکه شرکت هواپیمایی آن از ما مهلت خواسته است، راه‎اندازی این سفر از روزهای اخیر به اول مهر ماه امسال موکول شد که این امر می‌‎تواند، تاثیر زیادی در توسعه و فراهم کردن زیرساخت‎های استان است.

استاندار لرستان گفت: با توجه به اینکه بخش خصوصی باید در فراهم کردن زیرساخت‎های این استان حضور فعالی داشته باشد، ما نیز در این خصوص همه تلاش خود را به کار می‌‎گیریم، زیرا ما شاهد این هستیم که امروز در ترکیه بزرگ‎‌ترین و مجهز‌ترین فرودگاه فعال است، این در حالی است که دولت هیچ مبلغی در راستای فعال شدن آن پرداخت نکرده است، بنابراین ما باید زمینه فراهم کردن حضور بخش خصوصی و سرمایه‎گذاران خارجی را به استان فراهم کنیم تا لرستان هر روز آباد‌تر شود.

بازوند خاطرنشان کرد: امروز اقتصاد ما یک اقتصاد بانک محور است که اگر بانک‎‌ها نیز این امر را قبول دارند، باید نقش خود را به خوبی انجام و با بخش خصوصی سخت‎گیرانه عمل نکنند و تمام سعی خود را برای باز کردن گره‎های بخش خصوصی به کار بگیرند.

وی بیان داشت: انتظار ما تایید کردن طرح‎های غیرتوجیه‎دار توسط بانک‎های استان نیست، اما بانک‎‌ها نباید عرصه را بر روی طرح‎های توجیه‎دار و مصوب شده در کارگروه اشتغال تنگ کنند و اگر بانک‎های در این خصوص کوتاهی کنند، باید جوابگو باشند.

استاندار لرستان با اشاره به بحثبیکاری فرزندان شهدا و ایثارگران لرستان متذکر شد: متاسفانه ۱۰ درصد بیکاری فرزندان و خانواده‎های شهد‌ای سراسر کشور مربوط به استان لرستان است که این امر جای نگرانی دارد.

وی افزود: امروز بیکاری در استان ما بیداد می‌‎کند که رفع این معضل بزرگ باید توسط مسئولان و همکاری بانک‎‌ها انجام شود.

اشتغال اقتصاد بخش خصوصی بیکاری ترکیه خانواده دولت سرمایه گذاران شهدا و ایثارگران فرودگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر