کد خبر: 189743 A

مدیر کل امور حقوقی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت:

قاسمی با اشاره به آمار تخلفات گرانفروشی استانها طی این مدت به این نکته اذعان داشت: بیشترین گزارش تخلف گرانفروشی توسط ناظران افتخاری در استانهای مازندران، تهران، خوزستان، اردبیل و اصفهان ارائه شده است.

مدیر کل امور حقوقی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت گفت: طی سه ماهه اول سال جاری، بیش از ۲۳ هزار ناظر افتخاری را برای نظارت بر روند فعالیت اصناف با سازمانهای صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور دعوت به همکاری کردیم.
به گزارش خبرنگار ایلنا، اسماعیل قاسمی اضافه کرد: از آغاز سال جاری تاکنون بیش از ۳۹ هزار و ۳۶۸ فقره گزارش نظارتی توسط ناظران دریافت و رسیدگی شده است.
وی با تاکید بر نقش موثرناظران ویژه تصریح کرد: طبق آخرین جمع بندی و ثبت گزارشهای دریافتی، بیش از ۶۷ درصد از این گزارشهای واصله قابل بررسی بوده است.
قاسمی اظهار داشت: طی همین مدت به منظور ارتقاء سطح آگاهی و مشارکت ناظران افتخاری در زمینه وظایف و نحوه فعالیت مورد نظر و آشنایی آنها با قوانین نظام صنفی اقدام به برگزاری ۹۴۷ جلسه توجیهی و آموزشی در سراسر کشور کردیم.
وی افزایش آمار گزارشهای واصله از طریق مردم را حاکی از افزایش مشارکت مردم در جلوگیری از افزایش تخلفات دانست و ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۳۹ هزار و ۹۷۳ مورد گزارش مردمی از سراسر کشور دریافت و مورد رسیدگی قرار گرفته است.
به گفته وی گرانفروشی، درج نکردن قیمت و نصب نرخنامه، کم فروشی و عدم صدور صورتحساب از جمله مواردی بود که درصد بیشتری از آمار گزارشهای ناظران افتخاری را به خود اختصاص داده است.
قاسمی با اشاره به آمار تخلفات گرانفروشی استانها طی این مدت به این نکته اذعان داشت: بیشترین گزارش تخلف گرانفروشی توسط ناظران افتخاری در استانهای مازندران، تهران، خوزستان، اردبیل و اصفهان ارائه شده است.
وی همچنین با اشاره به افزایش آمار گزارشات دریافتی توسط ناظران افتخاری در سه ماهه اول امسال نیز اظهار داشت: مجموع گزارشهای دریافتی حاکی از آن است که استانهای تهران، مازندران، خراسان رضوی، اصفهان و اردبیل بیشترین گزارشهای ارائه شده در زمینه کشف تخلف، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه را دارا هستند.
قاسمی با قدردانی از مشارکت و همکاری مردم سراسر کشور یادآور شد: در راستای ارایه خدمات بهتر به شهروندان ضمن رصد دائمی بازار از سوی بازرسان و ناظران، با فعالتر کردن سامانه پیام کوتاه ۱۲۴ و همچنین ستادهای خبر مستقر در سازمانهای صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور آماده دریافت گزارشهای مردمی هستیم.

اصفهان خراسان رضوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان صنعت معدن و تجارت همکاری رسیدگی تخلفات ناظران افتخاری اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر