کد خبر: 180743 A

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در گفتگو با ایلنا خبر داد:

کلیه اتحادیه های کشوری اصناف منحل شدند

بر اساس قانون نظام صنفی جدید اتحادیه‌های کشوری به کمیسیون‌های تخصصی تبدیل شده و زیر نظر اتاق اصناف ایران فعالیت خواهند کرد.

کلیه اتحادیه های کشوری اصناف منحل شدند

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از انحلال کلیه اتحادیه های کشوری و تشکیل کمیسیون های تخصصی خبر داد.

محمد طهان پور، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: بر اساس اصلاح قانون نظام صنفی که در مجلس صورت گرفت کلیه اتحادیه های کشوری از روز گذشته منحل شدند.

وی افزود: مجلس تصویب کرد دیگر اتحادیه کشوری لازم نیست باشد و باید حذف شود. در مهر ۹۲ بر اساس تصویب مجلس اتحادیه های کشوری باید منحل می شدند که زمان آن به تعویق افتاد. بنابراین اتحادیه های کشوری که در سال ۱۳۸۹ شکل گرفته بود که از روز گذشته منحل شدند.

طهان پور ادامه داد: بر اساس قانون نظام صنفی جدید اتحادیه‌های کشوری به کمیسیون‌های تخصصی تبدیل شده و زیر نظر اتاق اصناف ایران فعالیت خواهند کرد. در حال حاضر تعدادی از اتحادیه های کشوری و سه اتحادیه مسکن، طلا و آهن به کمیسیون تخصصی تبدیل شده و از این به بعد در اتاق اصناف ایران نقش مشورت دهنده به رییس اتاق را خواهند داشت.

وی گفت: این در حالی است که تشکیل اتحادیه‌های کشوری می توانست راهی برای صادرات این صنوف باشد. وقتی اتحادیه کشوری تشکیل شود توان یک کشور در دستان تولیدکنندگان همان کشور قرار می‌گیرد و با جمع‌بندی آن می‌توان به دولت برای صادرات اصناف یاری رساند.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی خاطر نشان کرد: همچنین مفتح معاون سابق بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی اعلام کرده بود تعداد اتحادیه‌های کشوری را افزایش خواهیم داد واتحادیه‌های کشوری می‌توانند در ساماندهی امور به کمک وزارت بازرگانی بیایند و با تشکیل خوشه‌های صادراتی روند صادرات غیرنفتی در صنوف خود را تسریع کنند، اما متاسفانه آقای قاسم نوده فراهانی رییس سابق اتاق اصناف ایران با ادامه فعالیت اتحادیه های کشوری موافق نبود.

اتحادیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر